Wpis z mikrobloga

Wczorajszej niedzieli nie polatałem sobie, a wszystko przez to ze wgrałem do TYRO109 najnowsze oprogramowanie # Betaflight / MATEKF405 (MKF4) w wersji 4.0.6 wcześniej była 3.5.0
#dron zaraz po uzbrojeniu i dodaniu trochę "gazu" robił dzikiego flipa na plecy. Wgrałem też trochę starsza wersje i to samo. Pomogło dopiero wgranie wersji 3.5.1 która była mocniej zalecana od mojej poprzedniej.
A teraz moje pytanie dlaczego najnowsze oprogramowanie nie działa oraz czy wgrywać coś wyżej czy nie kombinować dalej? Jeśli chodzi o to dlaczego wgrałem inne to po prostu uważam, że zawsze lubie mieć najnowsze aktualizacje ;p

#tyro109 #matekf405 #mkf4 #fpv #betaflight
n1troo - Wczorajszej niedzieli nie polatałem sobie, a wszystko przez to ze wgrałem do...

źródło: comment_hl9TGSwW1msOwFkQd4RRrlzfKhYYp3nL.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@n1troo: Klasycznie musisz zmienić kierunek (azymut) gyro. Bo eachine ma zmodyfikowanego F405 pod siebie.

PS- Dobrze lata na tym sofcie, z bugów to nie da się nie kręcić śmigłami jak jest uzbrojony. (idle throttle)
  • Odpowiedz
@n1troo: configuration -> board and sensor alignment.
Nie mam quada pod ręką ale było to chyba +90* albo analogicznie -270.

Ale jak wgrasz ustawienia to będziesz widział czy quad na wizualizacji pochyla się tak samo jak w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@uzior: co ciekawe jak w betaflight jest zakładka z motorami i tam jak zaznaczysz opcje to możesz testować ile obrotów maja, jak to włączałem to na idlle wszystkie silniki chodziły tak samo ale jak lekko gazu dodawałem to od razu widziałem o 2 tyś więcej obrotów na jednym silniku a reszta była ok więc on myślał ze jest w jakiejś innej płaszczyźnie?
  • Odpowiedz