Wpis z mikrobloga

ZAMROZIĆ TYMCZASOWO TURCJĘ W NATO

W związku z oficjalną, ordynarną, lądową inwazją Turcji na terytorium Syrii uważam, że powinno zamrozić się członkostwo Turcji w NATO do czasu całkowitego wycofania się Turcji. Nie może być tak, że Turcja sobie najeżdża terytorium innego kraju (dodajmy, mającego historię bycia pod zaborem tureckim przez dziesięciolecia), i w związku z tym na przykład, gdyby jeszcze inny kraj najechałby Turcję - jako rozwinięcie tego konfliktu, to z jakiej racja Polska i inne kraje NATO miałyby bronić Turcji, która de facto rozpoczęła tą eskalację. I tym sposobem lokalny konflikt mógłby przerodzić się być może nawet w III wojnę światową.

#wojna #syria #turcja #turcjawsyrii #syriafaq #nato #geopolityka #iiiwojnaswiatowa #bliskiwschod
  • 35
@Garindor: No właśnie - pakt obronny, a nie pakt bandycki - bandytów co sobie najeżdżają inne kraje i rozdzielają strefy wpływów świata wedle swojego widzimisię: ,,a weź Turcja zaatakuj sobie dzisiaj Syrię, ty Polska jutro Białoruś, a ty Norwegia jutro wjedź sobie do Szwecji".
@adam-antoszewski: Jak długo Turcja nie chce by polscy żołnierze jej w tym pomagali, tak długo nie ma to nic wspólnego z NATO. Jasno jest określone czego nie wolno członkom, a co muszą i nie ma tam nic o zakazie inwazji na inne kraje. Nikt nie mówi, że to co Turcja robi jest dobre, ale na taką interwencję w swoją niepodległość, jaką byłby zakaz wojen agresywnych, nie przystałby żaden kraj. Jakby tego
@Garindor: Ma wspólne z NATO, bo konflikt ma potencjał do rozrośnięcia się. Wszystko jedno co napisane co wolno, czego nie wolno. Atak Turcji jest zagrożeniem dla procesu pokojowego i mi się nie podoba, więc jestem za zamrożeniem Turcji w NATO, a pod jakim konkretnie pretekstem, to prawnicy by już pogrzebali i paragraf by się znalazł.
@adam-antoszewski:

ma potencjał do rozrośnięcia się


Nie, nie ma, nikt nie kiwnie palcem przeciw Turcji by bronić niechcących swojego rządu Kurdów.

Wszystko jedno co napisane co wolno, czego nie wolno [...] mi się nie podoba,


Cóż, pozostaje polecić pogodzenie się z rzeczywistością w której decyzje podejmowane są na podstawie podpisanych kontraktów, a nie Twoich uczuć ¯\_(ツ)_/¯
@adam-antoszewski: 2 słowa wyrwane z kontekstu, brawo, wygrałeś i jesteś zwycięzcą, ale na wypadek gdybyś nie był złośliwy, a jedynie upośledzony rozpiszę przed dodaniem na czarno - napisałem, że państwa działają na podstawie umów międzynarodowych, a nie twoich czy moich uczuć, z czym należy się pogodzić, nie pisałem czy pomoc Kurdom była by słuszna czy też nie, a ty obracasz moją wypowiedź jakbym mówił na zupełnie inny temat, skoro już poruszyłeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam-antoszewski: no to jest sojusz obronny tak samo jak sojusz Francja-Polska-Wielka Brytania w latach 30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego
@Nahcep: Ja jako obywatel kraju, który przynależy do NATO za działania konieczne dla obronności i stanu pokoju dla Polski uważam na tą chwilę zamrożenie członkostwa Turcji w NATO, a jeśli sytuacja w północnej Syrii nadal będzie intensyfikowana przez Erdogana, to wręcz po prostu wywalenie Turcji z NATO. I owszem duży może więcej - Turcja jest niczym w porównaniu z całą resztą NATO.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adam-antoszewski: no to musisz naciskać na rządzących, na pewno się przejmą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Turcja jest niczym w porównaniu z całą resztą NATO

Może nie niczym, bo jest drugą najliczniejszą armią Sojuszu, ale jest trochę wojsk które mają sporo ludu - w tym polskie; problem w tym, jakie stanowisko zajmą (Niemcy np. muszą uważać, bo pomimo otwartego sprzeciwu wobec Erdogana mają silną turecką piątą kolumnę która
@adam-antoszewski weź skończ synek, wstydu sobie oszczędź z tym ja, moje, w mojej małej główce. To jest dużo bardziej skomplikowane niż ci sie wydaje i niesie za soba dużo poważniejsze konsekwencje. Erdogan wpusci do Europy X uchodźców to bedziesz postulował z przed komputera ze ci to już nie na reke i trzeba Turcje "odmrozić". Chcesz czy nie chcesz oni sa nam potrzebni.