Wpis z mikrobloga

Czy ten potężny teleobiektyw w szalenie niskiej cenie, będzie właściwy na start w fotografii przyrodniczej. Kamera - Sony A5000

Poniżej recenzja:
https://www.pentaxforums.com/userreviews/opteka-top-max-kelda-etc-420-800mm-f83-16.html

https://allegro.pl/oferta/mdc808-teleobiektyw-420-800mm-f-8-3-16-do-sony-8481484314?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wiadomo, że raczej daleko mu do L Canona, ale chyba lepsze to niż kitowy?

#fotografia #obiektyw #technologia
czlowiekzlisciemnaglowie - Czy ten potężny teleobiektyw w szalenie niskiej cenie, będ...

źródło: comment_JI8RLxM1yD3YZQyRXI8iYpS7Tni87zRl.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
F16 to pelna gala a ostrosc ma pewnie po przymknieciu przynajmniej do f22 wiec powodzenia z czasami naswietlania. Najtanszy tele 300 chuiowej jakosci kosztuje 500 zł a Ty chcesz za tą cene wyrwac 800mm. Powodzenia( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@keny-keczuloki-anuloki: No to tym bardziej. ;-D
@adam-photolive: Zależy co rozumiemy przez fotografię przyrodniczą, ale ja uważam, że 300 mm nawet na APS-C nie ma sensu. Z 600 mm trzeba się natrudzić, żeby wystarczająco blisko podejść. Z 300 mm to można co najwyżej fotografować w parkach zwierzęta, które są przyzwyczajone do ludzi. Nic nawet odrobinę dzikiego.
  • Odpowiedz
@adam-photolive: Kupiłem kiedyś Tamrona 70-300 z myślą o fotografowaniu zwierząt. To była pomyłka... Nawet do bociana, który ma gniazdo wśród ludzi nie podejdziesz na tyle blisko, żeby go sensownie tym sfotografować. Sensowne rezultaty zacząłem mieć z Tamronem 150-600.

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Sprzedam Tamrona 70-300... Mało używany. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Kolejny głos za tym co pisał @sedros
Sensowne minimum pod kątem fotografii przyrodniczej to Sigma/Tamron 150-600... ale to obiektywy pod lustrzanki, a nie A5000(do którego jest co prawda Sony 200-600, ale jest 2x droższy, oraz na rynku nie ma używanych).
  • Odpowiedz
@Zelber: Dzięki. Już półtora roku wkurzam żonę znikając z domu, żeby włóczyć się po łąkach, więc już odrobinę się na tym znam. Szkoda tylko, że naprawdę dobry sprzęt do takich rzeczy jest tak absurdalnie drogi. Takie 600mm f/4 śni się po nocach... (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@sedros: Tak swoją drogą to sensu wzdychania do supertele z serii E nie widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
IMO różnica pomiędzy wersjami G a E jest warta 2-3k, a nie 20-30k. Tak właściwie jedyną odczuwalną różnicą jest lepsze wyważenie nowszych szkieł. Różnice optyczne czy szybkości/celności AF są pomijanie małe.
  • Odpowiedz
@Zelber: Jak dla mnie G też jest absurdalnie droga. Ten Tamron to pewnie max jaki kiedykolwiek wydam na sprzęt fotograficzny, bo raczej nic nie zarobię na fotografii... a zwłaszcza przyrodniczej.

Chyba, że chcesz kupić fotę? ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz