Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Ostatnio nie robiłem wpisów, bo strasznie zabiegany byłem, jednak w między czasie zrobiłem małe dodatkowe zakupy.

W pierwszym wpisie, deklarowałem, że planuje dokupywać co miesiąc ok. 2 akcje tesli. W lipcu pierwszy raz odszedłem od swojego postanowienia i postanowiłem specjalnie kupić kolejne akcje jeszcze w lipcu, zamiast czekać do sierpnia. Była to wtedy zła decyzja, z dwóch powodów. Po pierwsze... następnego dnia zamiast spodziewanego wzrostu były spektakularne spadki... a po drugie, odszedłem od zakładanego planu, bardziej pod wpływem emocji niż rozsądku. Postanowiłem więc wrócić do swojego oryginalnego planu... ale tutaj we wrześniu pojawił się inny problem...

Niespodziewanie we Wrześniu pojawiła się inna okazja i potrzebowałem wyciągnąć większą ilość gotówki, polikwidować pare lokat, itd. Doszedłem do wniosku, że pomimo planu regularnego dokupowania akcji Tesli, to jednak Wrześniowe zakupy muszą chwile poczekać. Tutaj do siebie pretensji nie miałem, bowiem bardziej te pieniadze były wówczas potrzebne gdzieś indziej.

Nadszedł październik i spojrzywszy na stan swoich kont, stwierdziłem, że czas na kolejne zakupy... a co więcej, że mogę nawet nadrobić brak zakupów we Wrześniu.

Ostatecznie 2019-10-03 dokupiłem 4 akcje Tesli, w cenie 227.94 USD za każdą, co dawało mi na tamten moment 12 akcji, o łącznej wartości 2735,28 USD (~10804,35 PLN).

Dzisiaj zobaczyłem ten wpis:

@diogene> ciekawe jak tam ten wykopowy inwestor co kupował zawsze na górce xd


I poczułem się trochę wywołany do odpowiedzi, stąd ten wpis dzisiaj. Ostatni raport finansowy Tesli sprawił, że akcje poszybowały do góry (blisko 20% w ciągu dnia, co daje obecną cenę 299,68 USD za akcje) i wartość posiadanych przeze mnie akcji znacząco wzrosła. Co ciekawe, nie cieszy mnie to jakoś szczególnie, bo wolałbym gdyby Tesla zaczęła rosnąć dopiero za kilka miesięcy, bo nie zdążyłem kupić tyle ile bym chciał mieć docelowo :)

Obecnie moje portfolio przedstawia się następująco

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 12
# Wartość portfela: 3 596,16 USD / 13 835,54 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 230,34 USD (już po uwzględnieniu cholernej prowizji)
# Zysk/Strata: +30,10%

# Uzbierałem obecnie ~5,12% Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 94,88% : 256 164,46 PLN
# By kupić swoją Tesle akcjami po obecnej cenie, musiałbym posiadać: 234 akcje (19,5 razy więcej niż mam)

Poprzednie zestawienia:
- 2019-07-24
- 2019-07-03
- 2019-06-05
- 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów,
badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle ( ͡ ͜ʖ ͡)

#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #technologia
anonimowy_programista - Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Ostatnio nie robiłem wpisó...

źródło: comment_h0OzZ69HfzavHxkkF1Fr05rDAQo5UHJN.jpg

Pobierz
  • 9
@diogene: nie poczułem się urażony. To co robiłem w lipcu faktycznie po prostu było głupie ;)

Na szczęście, regularne zakupy mają tę przewagę, że uśrednia się cene... i teraz nawet tamte zakupy po 264 USD za sztukę, wyglądają naprawdę nieźle :D :)

To co, sprzedajesz teraz na górce czy trzymasz?


planowałem włożyć w akcje Tesli ~20k, mniej więcej ~2k przez 10 miesiecy.. i potem trzymać. Na razie trzymam się swojego planu.
@Pelen_watpliwosci: długo terminowo...(3-5 lat) chyba, że szybciej wartość moich akcji pozwoli mi kupić Tesle model Y.

S&P może sobie i robić koziołki i fikołki... ale jeżeli Tesla zrobić to co mam nadzieje, że zrobi, to nawet jeżeli cały rynek poleci na łep na szyję, to Tesla dalej powinna być na przodzie.

Globalny kryzys gospodarczy może Tesli wyjść na plus. To Tesla jest daleko w przodzie, jeżeli chodzi o innowacje. Jeżeli konkurencja