Wpis z mikrobloga

Poniższy GIF ukazuje start szybowca przy pomocy wyciągarki – zdecydowanie nie jest to tak łagodne jak przy użyciu samolotu holującego. Szybowiec momentalnie nabiera bardzo dużej prędkości i mam wrażenie, że od ziemi odrywa się już po kilkunastu metrach po czym pod bardzo dużym kątem wystrzeliwuje w górę. Oglądanie tego na żywo robi to niesamowite wrażenie – jestem pewien, że wewnątrz szybowca jeszcze większe.

GIF został wykonany ze zdjęć zrobionych podczas zawodów szybowcowych na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej zorganizowanych przez Aeroklub Warszawski, które odbywały się 28 września 2019 r. na lotnisku Babice w Warszawie.

--
Jeśli spodobało Ci się to zdjęcie to zapraszam do obserwowania tagu #sedrosfoto i odwiedzenia mojego fotobloga, gdzie znajdziesz więcej moich zdjęć.

#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #awiacja #samoloty #szybowiec #szybowce #wyciagarka #warszawa #babice #aeroklub #aeroklubwarszawski #awiacja #lotnictwo #lotnisko #start #wznoszenie
sedros - Poniższy GIF ukazuje start szybowca przy pomocy wyciągarki – zdecydowanie ni...

źródło: comment_nZr6brEKGeacZ4p0ydm0ZBjrjTzRMqSc.gif

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sedros: troche ten gif niekompletny. Szybowiec nie wzbija się id razu w górę. Najpierw jest rozbieg później łagodne wnoszenie i dopiero to co na zdj. Bardzo fajne uczucie polecam :)
@tmn007: Z tego co pamiętam to nie mogłem już się dalej odsunąć bo miałem za plecami płot i miałem do wyboru czy uchwycić początek kołowania i mało wznoszenia czy końcówkę kołowania i dużo wznoszenia. Wybrałem to drugie.