Wpis z mikrobloga

Mireczki ratujcie! Dałem ciała i zamiast zrobić przelew na swoje konto przelałem synowi (level 3) pieniądze, które miały iść na zakupy związane z budową domu (taaak, przelałem mu środki z kredytu). Wiem, że mogę wybrać je po kawałku w granicach 'zwykłego zarządu' czy jak to się tam nazywa, ale to mnie nie urządza - to potrwa zdecydowanie za długo, a zapłacić za materiały + robotę muszę już teraz :( co zrobić w takim przypadku? Jest jakiś gotowy wniosek o wypłatę z konta małoletniego, czy co się teraz robi? Zakładam, że 'dzień dobry, chciałbym wypłacić pieniądze z konta syna bo jestem głupią bulwą' raczej odpada? #prawo #sadopiekunczy
  • 20
@mindrape: dzwoniłem, dowiedziałem się, że dupa zbita - potrzeba zgodę sądu. Tylko że kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, czy mam szukać prawnika jakiegoś, czy są jakieś wzory dokumentów i się je wypełnia i zostawia, czy co. O takie 'zwykłe' rzeczy mi chodzi, bo nigdy z sądami nic nie ogarniałem.
@darek-jg: to jest zupełnie inna sytuacja - o tamtej opcji wiem, ale tu jest inaczej, syn jest nieletni, nie zarządza sam swoim kontem, nie może zwrócić środków. Ja tym kontem zarządzam, ale tylko 'trochę', więc też nie mogę zwrócić środków. Konieczna jest zgoda sądu.
@iforgestuff: Może spróbuj zacząć od google a nie od wykopu a jak nie pomoże to idź do prawnika, który się specjalizuje w takich tematach. Z ciekawości o co chodzi z tym kontem małoletniego. Po co twój 3 letni syn ma konto, nigdy o czymś takim nie słyszałem. I dlaczego nie możesz z tego konta wybrać kasy?
@r4do5: szukałem ze dwa tygodnie, nie znalazłem nic konkretnego. Syn ma konto, bo zamiast dawać mu jakieś randomowe rzeczy na urodziny dostaje pieniądze na konto, robię mu też przelew na jakąś małą kwotę co miesiąc. Podobnie chrzestni i dziadkowie. Z czasem się uzbiera konkretna kwota. Chcę, żeby miał później łatwiejszy start, bo na danie mu gotówki na mieszkanie raczej mnie nie będzie stać. Prawo jest takie, że nawet jak zarządzasz kontem
@kiszczak: ale teraz jakoś niedawno? Bo z tego co kojarzę to kiedyś można było, ale teraz od jakiegoś czasu już nie można.. też się zdziwiłem. Łatwiej odzyskać pieniądze jak zrobisz przelew jakiejś zupełnie obcej osobie niż jak zrobisz przelew na konto dziecka. Żeby było śmieszniej ja mam dostęp do tego konta od siebie z panelu, ale przelewów już zrobić nie mogę :(
@iforgestuff: tak ja ci napisano, składasz wniosek do sądu rodzinnego o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zwykły zarzad majątkiem dziecka- tutaj wpisujesz treść czynności którą miałbys dokonać. W uzasadnieniu precyzyjnie wyjaśniasz dlaczego chcesz to zrobić. wniosek kosztuje 40 zł, jeżeli są pytania to pw.