Wpis z mikrobloga

@nieugnesie: projektuje i programuje interfejsy do systemów ERP. Firma w której pracuje jest jednym z głównych partnerów SAP pod względem rozwiązań dla instytucji finansowych, więc mogę ci w skrócie powiedzieć jak to wygląda od zaplecza. Jest wiele innych lepszych i bardziej nowoczesnych systemów ERP niż SAP. Problem w tym, że instytucje jak banki, nie mogą sobie pozwolić na migracje, więc używają tego samego systemu od dziesięcioleci, bo po prostu jest to
Najgorsze dla mnie i archaiczne jest potrzeba potwierdzania wszystkiego tysiąc razy co mega spowalnia prace. Zmieniam dane w materiale, i już na dzień dobry dostaje komunikat przy edycji pola, potem muszę kliknąć zapisz, potwierdzić "tak" że na pewno chce zmienić dane po czym dostaje komunikat że dane zostały zmienione i muszę kliknąć" Ok".


@kleiner_trottel: napisz sobie makro w VBA, wszystko się może zrobić jednym kliknięciem jak wcześniej przygotujesz dane w excelu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piesprzewodnik: generalnie to byłem przekonany że tak to właśnie wygląda. No ale podsumowałeś to dobrze - dyrektor w sapie jeden z drugim latają sobie helikopterami na golfa, a ja wyrywam sobie włosy z głowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lutecki: nie o to chodzi; SAP przynajmniej w wydaniu w mojej firmie jest wyraźnie przekombinowany, jebitna kobyła którą możnaby pięciokrotnie odchudzić i uprościć pracę wszystkim tylko oczywiście szkoda hajsu na takie pierdoły
@nieugnesie: Ale wiesz że zazwyczaj klient dostaje to co CHCE :D Ktoś kiedyś powiedział, chce to to i to, i już sap mu to dostarczył a raczej deweloperzy, a raczej KONSULTANCI ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Miałem kontakt z ABAP'em i SAP'em i uważam że to straszny syf, kolega @piesprzewodnik dobrze to opisał. Zapomniał dodać że jeżeli chodzi o jakiekolwiek informacje to stackoverflow nie istnieje i jedynym źródłem
@nieugnesie: @kacper1302: muszę jednak obronić SAP, bo porównanie systemu o takim stopniu skomplikowania i tak rygorystycznych protokołach bezpieczeństwa, do appki na smartfona jest niesprawiedliwe. Systemy, które tworzymy dla banków muszą wykonywać miliony operacji dziennie, nie ma żadnego marginesu błędu, bo każdy błąd to potencjalna luka w bezpieczeństwie lub utrata pieniędzy klientów. To wszystko powoduje, że backend tworzony jest w środowisku o bardzo niskim poziomie abstrakcji, bo nie ma tutaj miejsca
@piesprzewodnik: tak to prawda natomiast z tego co kojarzę to jest tam jakieś API (BAPI) i wystarczy na zewnątrz wyrzucić a potem już innych nowoczesny framework to przejmie. SAP jest dobry do wrażliwych danych. Moim zdaniem do niczego więcej ^^
A co do stabilności to tak jak z każdym jednym językiem programowania. Zawsze są bugi mniejsze i większe. Sap stara teraz się pokazać światu że też jest spoko i nowoczesny ale