Wpis z mikrobloga

@kacper1302: HANA ma się świetnie i jest używana przez wielu naszych klientów. Po prostu ma niszowe zastosowanie i tak jak słusznie zauważyłeś nadaję się dobrze do pracy z danymi wrażliwymi. Fiori to tragedia i nawet nie chce mi się o tym gadać, bo ktoś kto wpadł w SAP na pomysł, żeby budować nowy framework UI na jQuery, powinien wylecieć z roboty, ale to już temat na inną dyskusję :D
@kacper1302: nie siedzę w żadnym module, moje główne zadania to szeroko pojęty frontend i UI/UX design naszych produktów spoza SAPa, ale jako, że w tym świecie mało jest ludzi akurat o moim skillsetcie to wspieram wszystkie nasze SAPowe zespoły konsultując z nimi UI/UX i pomagając przy jakichś cięższych problemach związanych z frontem.

A co do jQuery to tak, to jest tragedia :P html czy xml bez większej różnicy, bo patrzysz na
@piesprzewodnik: zgadzam się że szkalowanirm i propsowaniem.

@kacper1302: niestety ale większość dużych firm potrzebuję takiego kombajnu. Są nowe technologie i ogarną firmę. Ale z firmą molochem nie dają rady. Przykładowo Oracle, czy ten z Ikei, to przegrywa z SAP. Mówię tutaj o opini użytkowników do których wracam po jakimś czasie od wdrożenia.
Widziałem firmy gdzie SAP jest nawet na kasie, przy skanerze kodów. Ludzie narzekają, ale nie chcieliby nic innego
SCM, MDM, ME here

@kleiner_trottel to widzę że twój pracodawca ma swoich pracowników za srogich idiotow skoro chcial zeby mu w firma wdrożeniowa zrobila 3 komunikaty do zmian na indeksach. Tak dla jasności standardowo takich smaczków nie ma.

To samo samo sie tyczy wylogowywania z powodu braku aktywności, które wyżej zostało wspomniane.

W sapie można duzo i jeszcze więcej, ale...
Problemem są tutaj zasadniczo dwie rzeczy
-niekompetencja konsultantów którzy z wielu funkcji
@JohnnyEnglish: 100% racji.

Osobiście SAP i konsulting to najlepsze co mnie do tej pory w życiu spotkało. Ale to nie jest robota i produkt dla każdego.

Siłą SAP-a też są rozwiązania dedykowane. W jednym systemie firmy farm. możesz mieć np. zarządzanie magazynem, logistykę, sprzedaż i np. specyficzne rozwiązanie jak choćby: Advanced Track and Trace for Pharmaceuticals.
Sorry, że odkopuję temat po 3 tygodniach, ale chciałbym dorzucić swoje trzy grosze do wypowiedzi @piesprzewodnik i @JohnnyEnglish.

Dzięki rozwiązaniu SAP Process Orchestration jako systemowi middleware czyli pośrednikowi między SAPem a innymi systemami można w miarę łatwy sposób połączyć dowolną aplikację z SAPem za pomocą protokołów SOAP, REST, plikowych itp. itd. i dużo firm w tę stronę idzie.
Tak jak koledzy wcześniej wspomnieli SAP to moloch dający potężne możliwości w odpowiednich