Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co miesiąc regularnie dokupuje ~2 akcje Tesli, licząc na wzrost kursu tych akcji, by na koniec wszystko sprzedać i kupić sobie Teslę Model Y. Kolejny miesiąc minął, dokupione 2 kolejne akcje. Wczoraj złożyłem zlecenie za 317,28 USD, dzięki czemu mam już 14 akcji Tesli.

Obecnie moja inwestycja w Teslę przedstawia się następująco

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 14
# Wartość portfela: 3 809,64 USD / 16 933,41 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 243,11 USD (już po uwzględnieniu cholernych prowizji)
# Zysk/Strata: +29,09% (+ 3 816,09 PLN)

# Uzbierałem obecnie ~6,27% Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 93,73% : 253 066,59 PLN
# By kupić swoją Tesle akcjami po obecnej cenie, musiałbym posiadać: 223 akcje (~16 razy więcej niż mam)

# Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 96

Poprzednie zestawienia:
- 2019-10-25
- 2019-07-24
- 2019-07-03
- 2019-06-05
- 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle ( ͡ ͜ʖ ͡)

#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji
anonimowy_programista - Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co...

źródło: comment_TYWRVx5sbov5r6Uda85Biy9rea7p69Gz.jpg

Pobierz
  • 40
@anonimowy_programista: To jest swoją drogą pomysł na wręcz program partnerski / instrument finansowy - kto dozbiera w akcjach na zakup samochodu i go kupi dostawałby albo w zrealizowanych opcjach ich odpowiednik albo np. jakiś bonus :D

rzekomo odchodzą od Tesli, kiedy to Tesla Model 3 zaczęła byś sprzedawana w tym roku i jednocześnie jest już najlepiej sprzedającym sie samochodem w Norwegii?


@noisy: Bo to jeden konkretny model, u innych producentów
@anonimowy_programista kupujesz przez mBank czy przez makler mobilmy mBank? Pokażesz gdzie ta zakładka? Prooosze :) oraz czy w tym przypadku to jest tak że jak zarabiasz to zarabiasz, ale jeśli wartość akcji spadnie mocno to tracisz wszystko? Czy po prostu sprzedajesz akcje że strata?