Wpis z mikrobloga

Lejąc zwykle fundamenty i wyprowadzając 0 z bloczków betonowych stosujesz izolacje pozioma (nawet kilka razy) później zastępujesz środek piachem (pospółka różnie to ludzie robia) i lejesz na to chudziaka. Wewnętrze połączenie bloczków z chudziakiem na piachu jest 0% szczelne? Czy może tak jak niedawno robiłem u typa trzeba papę termo na chudziaka dać i wywinąć do góry? Ale co da wywinięcie do góry? Pustak nie będzie ciągnął wilgoci w górę? Chcąc zrobić
  • Odpowiedz
@dzazzio mocz te bloczki żeby nie odciagały wody z zaprawy.
Nic nie grzej i nie osuszaj jakimiś nagrzewnicami bo woda wyparuje a ma związać chemicznie w zaprawie
  • Odpowiedz
  • 0
Masz idealną szczelną powierzchnię z papy w poziomie zero. Na to dajesz styropian z instalacjami i wylewkę.


@Szaraban: no i właśnie taka idealnie szczelna mam. Mam 2x100mm XPS na przekładkę i na to folie w jednym kawałku. Czyż nie jest to idealna izolacja? Według mnie jest.

Tak jak piszesz to przez 10 lat jazdy po różnych budowach nie widziałem.
  • Odpowiedz
@dzazzio widząc co tu ludzie piszą masz u mnie darmowe porady. Pisz pw to Ci się przedstawię. #!$%@?. Ktoś pisze że papa bo sciana się nie rysuje. Boze drogi. #!$%@? Polacy to budowlańcy i politycy. Weźcie się nie wypowiadajcie jak ni #!$%@? o tym nic nie wiecie bo tylko klopoty wynikna z tych waszych porad
  • Odpowiedz
@dzazzio: jeszcze zapominam, że masz płytę. Pamiętaj że jak woda dostanie się do płyty - np. bokiem, przepustem na kanalizację, pękniętą rurą to masz już pozamiatane będzie tam sobie ładne szła na tą ściankę działową.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szaraban: Nie będzie nic pękać, luźna guma. Wymiana gruntu była, grunt rodzimy również chłonny, także wszystko idzie w dół. Folie jaka dałem na pewno nie miała 1mm, ale tez nie była to zwykła żółta używana w budownictwie. Sztywna i solidna bo z przemysłu rolniczego - kiszonki się tym zabezpiecza.
  • Odpowiedz
  • 3
@RYBCZAN: O widzisz. Zaobserwuj tag bo to co dziś to dopiero wstęp do prawdziwej gownoburzy która rozegra się przy okazji sufitów podwieszanych i ich izolacji xD
  • Odpowiedz