Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje brytyjskie obywatelstwo?

-prawo do życia/pozostania w UK bez żadnych ograniczeń - nie muszę się martwić o ciągle zmieniające się prawo imigracyjne, różnego rodzaju SS czy PSS
-prawo do korzystania ze świadczeń/usług typu: NHS, emerytura, studia itd bez ograniczeń
-zero ograniczeń jeśli chodzi o pracę - żadne pokazywanie pozwoleń na pracę, wiz, SS czy PSS
-niektóre stanowiska/pozycje są dostępne tylko dla obywateli brytyjskich (stanowiska rządowe, MI5 itd)
-prawo do głosowania w każdych wyborach
-sprawniejsze przejście przez kontrolę po przylocie do UK (podejrzewam że po Brexicie będzie osobna kolejka dla British nationals)
-wjazd bezwizowy do Australii, Kanady, Nowej Zelandii itd
-automatyczne brytyjskie obywatelstwo dla moich dzieci bez potrzeby pokazywania dowodów na pobyt/pracę 5 lat przed ich urodzeniem
-nie wspominając o lepszym (?) traktowaniu przez innych, gdy wiedzą, że jesteś Brytyjczykiem np za granicą

P.S. Polskie również mam, nie musiałam się zrzekac.

#wielkabrytania #londyn #emigracja #obywatelstwo #chwalesie
Euthymol - Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje bryty...

źródło: comment_nEzSLjxT1uAVx29Xfo5aaOn4Ya9dl2rw.jpg

Pobierz
  • 450
@Euthymol: Wydałaś 1700 na coś co nie jest niezbędne do normalnego funkcjonowania w tym kraju i teraz po prostu szukasz samych zalet żeby usprawiedliwić ten wydatek niczym ktoś kto kupił sobie jakiś drogi gadżet i go zachwala bo jaki ma wybór ? Nawet jeśli będą musieli pokazywać swój status to w czym problem ? To samo robią miliony innych, którzy przyjeżdżają z innych części świata
@cygaro86: tez nie rozumiem o czym pisze ta baba, te problemy sie dopiero zaczna za rok, moze dwa i dlatego trzeba sie zbierac ale tez wczesniej nie mialem zadnych problemow, w okresie przejsciowym gdzies 2004-7 roku byly niezreczne pytania a potem to juz czesciej wypytywali o referencje. no to juz trzeba byc kompletnym debilem by wypytywac polaka o wize, moze jeszcze tak bedzie ale nie wczesniej niz w 2020r
@acctim: Na razie to nie wiadomo czy w ogóle cokolwiek się zmieni i czy ten cały brexit się odbędzie. Nie można wykluczyć że będą zmuszeni się z niego wycofać jeśli dalej będzie taki impas jak obecnie