Wpis z mikrobloga

  • 1138
Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje brytyjskie obywatelstwo?

-prawo do życia/pozostania w UK bez żadnych ograniczeń - nie muszę się martwić o ciągle zmieniające się prawo imigracyjne, różnego rodzaju SS czy PSS
-prawo do korzystania ze świadczeń/usług typu: NHS, emerytura, studia itd bez ograniczeń
-zero ograniczeń jeśli chodzi o pracę - żadne pokazywanie pozwoleń na pracę, wiz, SS czy PSS
-niektóre stanowiska/pozycje są dostępne tylko dla obywateli brytyjskich (stanowiska rządowe, MI5 itd)
-prawo do głosowania w każdych wyborach
-sprawniejsze przejście przez kontrolę po przylocie do UK (podejrzewam że po Brexicie będzie osobna kolejka dla British nationals)
-wjazd bezwizowy do Australii, Kanady, Nowej Zelandii itd
-automatyczne brytyjskie obywatelstwo dla moich dzieci bez potrzeby pokazywania dowodów na pobyt/pracę 5 lat przed ich urodzeniem
-nie wspominając o lepszym (?) traktowaniu przez innych, gdy wiedzą, że jesteś Brytyjczykiem np za granicą

P.S. Polskie również mam, nie musiałam się zrzekac.

#wielkabrytania #londyn #emigracja #obywatelstwo #chwalesie
Euthymol - Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje bryty...

źródło: comment_nEzSLjxT1uAVx29Xfo5aaOn4Ya9dl2rw.jpg

Pobierz
  • 450
  • Odpowiedz
@Euthymol: Jak długo trzeba pracować (żyć) w UK aby móc starać się o obywatelstwo? Testy to nie problem, jestem niemal native speakerem i od dziecka angielski jest moim drugim językiem, a pytania z wiedzy można ogarnąć na pamięć w kilka tygodni :)
No i jakie korzyści ma zwyczajny człowiek porównując z kimś kto ma na dzień dzisiejszy Permanent Settlement Status ?
W tym momencie mam Pre-Settled Status, za kilka miesięcy zmieni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@juma777: Nasrane w bani mają i myślą, że Polaków wszyscy nienawidzą nie to co Brytoli kochanych.

  • Odpowiedz
@cygaro86: Jak czytam takie jęczenie jak to nam prawilnym Polakom jest źle to mi się śmiać chce. To wypierniczaj do ukochanej Polski człowieku, co tu jeszcze robisz? Tam nie śmierdzi zielskiem, wręcz za zapach Cie zamkną :)
Podejrzanych naćpanych typów w ogóle nie uświadczysz, ludzi z nożami też nie ma, ani morderców, w ogóle :) !
A bezdomni? Ktoś słyszał o czymś takim w Polsce? No chyba nie..
  • Odpowiedz
  • 0
@januszbiznesow 6 lat, musisz mieć SS przez rok, chyba że jesteś żonaty z obywatelka brytyjska, wtedy nie musisz czekać roku.
Korzyści takie jakie w poście, głosowanie we wszystkich wyborach, niektóre stanowiska są dostępne tylko dla obywateli UK, lepsze traktowanie za granica itd (chociaż jak czytałeś komentarze to są zgoła odmienne komentarze, ja to widzę), z automatu Twoje dzieci dostaną obywaltswo (jeśli są tutaj urodzone)

Z tego co się orientuję nie ma obecnie
  • Odpowiedz
@Euthymol: Ale się jad i ból dupy wylał w komentarzach, piękne () Hurrr, nadal jesteś polkom, nic tego nie zmieni, bo polkom się rodzisz i polkom umierasz! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo zazdroszczę, piękna sprawa być pełnoprawnym obywatelem jednego z najlepszych państw na świecie
  • Odpowiedz
@Gametleman: Ja się mogę zrzec już dzisiaj, wstydzę się że się urodziłem w Polsce. Wstydze się nie siebie, rodziny, swojej miejscowości czy znajomych, wstydzę się ludzi. Przykładem idealnym są właśnie komentarze tutaj.
  • Odpowiedz
@Euthymol: Hmm.. Dzięki za odpowiedź. Chyba się wstrzymam poki co. Zobacze czego będą chcieli przy załatwianiu mortgage. Poki co mam nadzieje ze Brexit w koncu dojdzie do skutku bo wszyscy mają tej szopki powyżej uszu.
  • Odpowiedz
  • 0
@januszbiznesow mnie już pytano czy mam jakiś dokument potwierdzający legalny pobyt w razie Brexit. To samo prawnicy. AIP online zrobisz ale jak już spotkasz się z brokerem twarzą w twarz to już pytają...
  • Odpowiedz
@Kosancz:
Cytując odpowiedź kolegi wyżej: "super, ale trochę się spóźniłeś" :) Już doczytałem. Nieprzypadkowo usunąłem komentarz ;)

Swoją drogą, wymóg stoi w jawnej sprzeczności z Konstytucją RP, ale rozumiem że wiąże się to z zapisami Konwencji w sprawie zredukowania i wyeliminowania przypadków bezpaństwowości z dnia 30.08.1961 r.
  • Odpowiedz
@Euthymol: Wystarczy być rezydentem, żeby dziecko dostało obywatelstwo z automatu więc trochę wyolbrzymiasz moc obywatelstwa.

No i co to ci da? Będziesz teraz piastować urzędnicze stanowisko? Pytam serio.
  • Odpowiedz