Wpis z mikrobloga

@2906518: w sumie w UK policjant nie ma broni (dobra z wyjątkami) palnej tylko pałkę... oh wait policmajstry w 4 nie dały sobie radę z zatrzymaniem sebka szczypiora lvl 21 to może niech te klamki zostaną bo będą manto obskakiwać na pato dzielnicach
@Trollunio: podobno według adwokata rodziny chłopak miał nożyczki do papieru... z relacji świadków nawet nie wiadomo czy na pewno niby chciał zaatakować policjanta. Czyli reasumując masz 4 policjantów na służbie z: pałkami, gazem, taserkiem i bronią palną vs 1 chłopak 21 lat waga na oko 65 kg z nożyczkami do papieru o zaokrąglonych końcach. No chłopak to po prostu polski Hulk, że nie dali sobie z nim rady...
@WarszafskiWaz OK, a można też z drugiej strony - biegnie policjant, w ręce trzyma tylko broń (tak na wszelki wypadek) i w tym momencie odwraca się na niego podejrzany i z metalowym narzędziem w ręce zaczyna biec w jego stronę. My teraz po relacjach świadków nie wiemy co miał w planach ten podejrzany, a policjant miał może pół sekundy, żeby rozpoznać metalowe narzędzie w jego ręce, odczytać jego zamiary i zareagować. Według
@Trollunio: zła reakcja = złe wyszkolenie. Rozumiem, że z tych 5 metrów (podobno z takiej odległości strzelił) to dokładnie ocenił sytuacje i doszedł do wniosku, że strzał w klatkę piersiową (bo w nogi po co? w sumie mógł to być shuriken, a chłopak mistrzem ninja) to najlepszy pomysł ze wszystkich. Chłopak też dobry kozak zamachowca - uciekał przed policjantem, słyszał od niego komendę "stój bo strzelam, policja" po czym się odwraca
@WarszafskiWaz Z tego co wiem, to w pewnych przypadkach nie wolno wręcz strzelać w nogi, bo ewentualny rykoszet może być zagrożeniem dla wszystkich dookoła. Nie wiem, temat jest bardzo kontrowersyjny, myślę, że w zależności od punktu widzenia każda ze stron mogłaby w zasadzie bez końca wymieniać argumenty :-) Zgadzam się w pełni z tym co mówisz - jeśli chłopak był niewinny i wcale nie chciał zranić policjanta, to błąd policjanta. A jeśli
@2906518
@zartos dobrze jest tak jak jest.
Stoję tutaj po stronie policji ale trzeba przyznać że w ich szeregach jest masa idiotów którym nie raz władza uderza do głowy. Tyle ile mają jest w sam raz.
Ew. dać więcej ale tylko jeśli wprowadzi się bodycam-y
To by był niepodważalny argument w rozstrzyganiu sporów i bat nad tymi którzy myślą że mogą wszystko