Wpis z mikrobloga

#pracbaza #logikarozowychpaskow
Kiedy gadasz rano z babeczką z roboty - która chyba pracuje tylko dla hobby.

Ona - no ja nie gotuje w domu, tylko zamawiam jedzenie
ja - ale tak codziennie ? w sensie raz pizza, raz chińczyk, raz kebab
Ona - nie, mamy katering pudełkowy
ja - Woo to nieźle to musi kosztować
Ona - nieee, tanio to wychodzi za siebie płacę 1600 a za męża 2000
ja - no to "całkiem tanio"
Ona - no prawie tyle samo wyjdzie jak bym sama gotowała a tak to mi przywożą w pudełkach codziennie gotowe jedzenie xD

Ja jestem chyba mentalnym biedakiem bo za 3600 zł miesięcznie wyżywił bym 10 osobową rodzinę.
  • 258
@proceduralne:

Różnica rzędu 15zł na produkcie (w tym momencie chodzi o Twojego burgera) daje Ci 450zł w skali miesiąca.

Nie wiem dlaczego nie uwzględniasz, że raz mówimy o jednym posiłku, raz o całodniowym wyżywieniu.
To było clou tego #!$%@? przykładu z burgerem, to czy ten jeden konkretny posiłek kosztuje 30, 42, czy 57 nie ma żadnego praktycznego znaczenia, bo stawiamy go obok PIĘCIU INNYCH (a są jeszcze zaoszczędzone koszty gazu,
@Dutch: średnia krajowa to 3700 netto. Na dwie osoby bez dzieci, to wychodzi 7400 netto. Mówimy o dwóch osobach pracujących, bez dzieci. 7400 - 3600 dieta - 1800 mieszkanie - 600 opłaty = 1400zł. Dolicz koszta samochodu/biletu miesięcznego + inne drobne wydatki i wychodzi, że pracujesz tylko na żarcie, kredyt i nic Ci z 7400zł nie zostaje. Faktycznie życie jak marzenie.
Po pierwsze, to musisz albo zaktualizować dane, albo iść na korki z majzy (średnia krajowa netto to okolice 4000 zł).


@Dutch: to ty jesteś osobą, która wymaga poszerzenia wiedzy z zakresu matematyki i nie tylko, nie rozumiesz czym jest średnia, a czym mediana czy moda, które są w naszym kraju zdecydowanie niższe

w ostatnich latach mediana wynagrodzeń była o prawie 20% niższa niż średnia, a więc obecnie:

mediana wynagrodzeń w rekordowym
@mojekonto:

to ty jesteś osobą, która wymaga poszerzenia wiedzy z zakresu matematyki i nie tylko, nie rozumiesz czym jest średnia, a czym mediana czy moda, które są w naszym kraju zdecydowanie niższe

To teraz sobie dziewczynko przewiń o jeden mój komentarz wyżej, zamiast mi girlsplainować to co tam wyłożyłem.
@CyganskiKsiaze:

średnia krajowa to 3700 netto. Na dwie osoby bez dzieci, to wychodzi 7400 netto. Mówimy o dwóch osobach pracujących, bez dzieci. 7400 - 3600 dieta - 1800 mieszkanie - 600 opłaty = 1400zł. Dolicz koszta samochodu/biletu miesięcznego + inne drobne wydatki i wychodzi, że pracujesz tylko na żarcie, kredyt i nic Ci z 7400zł nie zostaje. Faktycznie życie jak marzenie.

No całkiem chłodna historia, ale co to ma do tematu?
Bzdura.


@miki4ever: Mówimy o kwocie ponad 100 zł dziennie. Serio nie wiem na co potrzebujesz tyle pieniędzy. Na żywienie się syfem by mi brakło bo głupia pizza kosztuje >30 zł i starczy dla jednej osoby.

Być może wynika to z tego, że mieszkam na podkarpaciu i u nas coś takiego jak warzywa, owoce czy lokalne mięso jest czymś normalnym i masowo dostępnym, a nie czymś za czym muszę latać po dziwnych
@mistejk:

Jedząc codziennie lunch na mieście mieszczę się w 30zł dziennie na wyżywienie.

Gratuluję i szczerze podziwiam. Zwłaszcza że np. duża kanapka w Subwayu kosztuje 2 dychy (30 w zestawie).

Rozumiem że pozostałe Twoje posiłki to wzorem Adama Małysza bułka, banan, serek wiejski (miejski?) i woreczek ryżu.
@Dutch: nie rozumiem dlaczego wszystko porównujesz do jakiś sieciówek ze śmieciowym jedzeniem. Nikt szanujący się nie będzie tam się żywił, lepiej podaj odniesienie do dobrej restauracji gdzie dostaniesz pełnowartościowy posiłek. Poniżej 150 za danie dla osoby nie zejdziesz. I co, tak można pisać w nieskończoność i nic to nie zmieni. Teraz będziemy się śmiać że hehe polaki biedaki bo nie stać ich wydać tylko 500zł dziennie na jedzenie dla jednej osoby
@samuraj24 ja dobrze zarabiam, ważę z 116 kilo raczej większość mięśni ale mam 74 lata więc już brzuszek też jest. I 12 zł na osobę na obiad tak jak ty mówisz 360 zł miesięcznie spokojnie na dwie osoby z żoną mamy. Fakt żona mało je ale za to ja dużo. Jakiś ryż z biedronki, pierś z kurczaka z Biedronki, warzywa zależności od sezonu, jakiś sos, zupa krem z dyni, surówka spokojnie na
@FLAC:

nie rozumiem dlaczego wszystko porównujesz do jakiś sieciówek ze śmieciowym jedzeniem

Nie do końca rozumiem tę ironię (?).

Do czego mam porównywać catering dietetyczny - do baru mlecznego ze zniżką studencką czy do zupek vifona?

Kanapka z Subwaya to luksus? Poddaję się.

60 złotych za komplet 5 gotowych, zbilansowanych posiłków dostarczonych pod drzwi to nawet nie jest cena rozsądna. To jest cena śmiesznie niska. To że na diecie czokoszokowej