Wpis z mikrobloga

@masz_fajne_donice: chyba z #!$%@? wzięta ta tabela, 10k na rękę może zarobić górnik w JSW robiąc 8 sobotoniedziel i codziennie nadgodzina. Oczywiście z 15 letnim stażem. A takich górników jest odsetek. W JSW typowa wypłata to 5-6k netto.
  • Odpowiedz
@szpoq: elektryk na start nie ma 4k netto tylko przyjmują cie na 6-12 miesięcy pod SIG gdzie zarabiasz 2000-2400 (mogę ci wysłać pasek jak chcesz) Po przejściu pod JSW bez żadnych weekendów możesz liczyć na ~3700.
  • Odpowiedz
@Kopy: Każdy dzień l4, który nie jest wypadkowym. Każde oddanie krwi, szkolenie bhp, badania, badania psycho. Przez te wszystkie lata może się nazbierać nawet i 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym roku miałem kurs, który trwał 9 dni, oczywiście do odróbki
  • Odpowiedz
@Rouksa: z SEP do 1kv i przeciwwybuchowymi Ex dają już 4k PLN net. Dostaniesz na początek mniej jak na rozmowie wyjdzie, że gówno umiesz i to ty potrzebujesz ich a nie oni ciebie, ale to nie jest specyficzne dla pracy na kopalni.
SEP i przeciwwybuchowe to nie są jakieś trudne i drogie uprawnienia.
  • Odpowiedz
@szpoq: Żeby dostać Sep i DEX musisz mieć rok dołu. Na rozmowie kwalifikacyjnej nie pytali mnie o nic. Pytali czy pasuje mi zarobek rzędu 2,4k netto na start. ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpoq: dlatego powinno się podawać różne zarobki coś jak w Stanach wtedy dzieli się przez 12 i cyk wychodzi średnia pensja
  • Odpowiedz
No ale, że co? Ktoś Ci broni zostać górnikiem?

'Nauczyciele zarabiają mało' - kto im kazał wybierać ten zawód
'Górnicy zarabiają dużo' - hur durr zabrać im!

Logika...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rouksa: no o to mi właśnie chodzi, nie byłoby wtedy gadania o jakichś 13 i 14 tylko o zwyczajnie że pieniądze są marnowane
  • Odpowiedz
@Rouksa: Niczego nie zrozumiałeś. Przecież nikt normalny nie ma pretensji o same zarobki górników, ale o to, że całe społeczeństwo dopłaca do wynagrodzeń. Dla mnie nie ma znaczenia czy zarabiacie 2 tys. za 84 godziny pracy w tygodniu czy 20 tys. za 1 godzinę pracy w tygodniu, ale ile cały kraj musi się zrzucać na utrzymanie kopalni.
  • Odpowiedz