Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zpaomnę, jak rekruterka z trumpf huettinger wzdrygała się (nawet przez telefon było słychać) za kazdym razem jak mówiłem o tym, że chciałbym za wykonaną pracę otrzymywać wypłatę. Oczywiście nie dosłownie, ale czuła silny dyskomfort jak pytałem o proponowaną pensję i mówiłem otwarcie o aktualnej pensji xD

Koniec końców kazała mi wyjechać godzinę wcześniej, bo jestem z daleka i na pewno będę miał problem z dojazdem. Biorąc sobie do serca rady Pani Rekruterki wyjechałem pół godziny przed tym, co proponowały mapy google. W efekcie czekałem pół godziny na umówiony termin spotkania. Jak już się spotkaliśmy i czekaliśmy na przedstawicieli 5 działów (ja chciałem do jednego konkretnego) to zaczęła small talk jak to z dojazdami bo daleko. To jej mówię, że dobre zmiany, bo będę się mijał z korkami. I że jechałem niecałe 40 minut. No i tu nastąpiła obraza majestatu, bo ona z centrum dojeżdża dłużej xD

Jak już się wszyscy zebrali (prawie 15 minut) to zaczęła zadawać pytania czy chciałbym do takiego a takiego działu. Jak odpowiedziałem, że chcę do działu X, ewentualnie Xy, a do A,B,C w żadnym wypadku, to trzech szefów działów #!$%@?ło się na Panią Rekruterkę i wyszło xD.
Ostatecznie przeprowadziłem rozmowę teoretyczną, pare testów praktycznych i "odezwiemy się jutro".

Dwa dni później radosny telefon od rekruterki "Do działu X to nie, ale do Xy to ok. No i zgadzamy się na podaną przez Pana stawkę, ale brutto"

Bardzo miłym tonem jej policzyłem:

2800 brutto to ile netto? 2100? No dobra. To teraz odejmujemy wydatki na paliwo na dojazdy, 1200km miesięcznie to będzie jakieś 1274zł, czyli 350zł. Zostaje 1750. Na dojazdy półorej godziny dziennie, czyli jakieś 10 godzin dziennie pochłonie mi praca, dniówki zostanie mi niecałe 90zł. Czy uważa Pani, że dla 9zł za godzinę mam ochotę zmieniać pracę, skoro teraz mam pracę 5 minut od domu za 2800 netto?

Pani rekruterka:
"Yyyy, to ja spróbuje jeszcze porozmawiać żeby wciągnąć Pana jednak do X"

Nie udało się, w sumie dobrze, bo dwa tygodnie później znalazłem pracę marzeń, a w roli rekruterów byli prezes oraz specjalista ds. serwisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#feloniousgrupozakontrolo #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz