Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakiś gotowy plan treningowy na poprawe szybkości? Zależy mi na poprawie przyspieszenia na pierwszych kilku metrach biegu, na drugim miejscu stawiam szybkość maksymalną biegu. Chce przepracować dokładnie przerwę między rundami, która trwa 4 miesiące. Dyscyplina jaką uprawiam to piłka nożna.
#mikrokoksy
  • 10
Podałeś za mało informacji. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny trening na poprawę szybkości. Są pewne zasady którymi możesz się kierować, zależnie od tego w jakim miejscu treningowo jesteś.

Na pewno zwiększenie siły maksymalnej poprawi Ci start. Podobnie jak wzmocnienie określonych grup mięśniowych - pośladkowy, mm dwugłowe i cała grupa kulszowo goleniowa, tzw "core", zginacze bioder. Do tego praca unilateralna i kontrlateralna. Również poprawa siły góry ciała, bo bieg i zwłaszcza sprint/start
@bdm_bq: troche sie #!$%@? w temat ale mnie tez to interesuje. jak zdiagnozowac slabe ogniwa? Masz jakies materialy? Co bys polecil na poprawe sprintu w okresie przygotowawczym pod rugby? Oprocz poprawy sily maksymalnej
@bdm_bq: No to jeżeli chodzi o mnie to do tej pory grając w piłkę nożną nigdy nie zwracałem uwagi na swoje słabe strony, żeby później móc je wyrównać odpowiednim treningiem. W tym roku chce podejść do treningu bardziej indywidualnie i poprawić to co przeszkadza mi w grze. Jeżeli chodzi o trening siłowy to wykonywałem 5x5 stronglifts, wiadomo siła idzie fajnie w tym planie, ale cel mam inny niż budowanie masy mięśniowej
@davvidofff:

roche sie #!$%@? w temat ale mnie tez to interesuje. jak zdiagnozowac slabe ogniwa?


Testami siłowymi. Podstawowe wzorce ruchu pod obciążeniem, dają jakiś tam pogląd. Czasem jakaś forma pracy unilateralnej. Obserwacja i analiza treningów, zwłaszcza jakichś tendencji. Nie mam tutaj niestety innych narzędzi i nie określam tego na podstawie jednorazowego testu, jeżeli to nie jakieś ekstremum. W dynamice i tak może to wyglądać inaczej i to, że np. siadasz 160
@bdm_bq: Właśnie nie mam nikogo, kto by już miał doświadczenie żeby mi pomóc. W takim razie będe musiał sam kombinować i po prostu chyba wprowadze sobie trening plyometryczny do treningu siłowego, bo nie wiem co innego jeszcze moge zdziałać.
@kampl:
sprawdź takie osoby na instagramie i w mediach:
PL Maciej Bielski, karolkruczek, movement therapist, gymmakers, nextgeneration runner, allstarathleticspl, forumtreningu, mirekbabiarz, coachbartb, arturpacek, scec.pl,

ENG lee taft (tego Pana polecam), strength2.speed, michael
boyle1959, i może jeszcze kanał Phil Daru na yt.

Tak na szybko. Przysiądź, to sporo z tego wyciągniesz. Na fb też mają wartościowe wpisy.

Na plyo uważaj. Tutaj też bez konkretnej bazy siłowej ze źle dobranymi
@kampl: sprawdź na yt grzegorz soczomski, sport typowo wytrzymałościowy uprawiam i gość rozpisał mi całkiem niezły trening ale z jego filmów na yt też dużo można się dowiedzieć