Wpis z mikrobloga

Chciałem dzisiaj oddać krew. Przy wypełnianiu ankiety jest pytanie o listę krajów, w których się było w okresie ostatnich 6-ciu miesięcy. Jako, że niedawno byłem w Kazachstanie, wpisałem ten kraj na listę. Wczesniej oczywiście się upewniłem czy nie ma okresu karencji dla tego kraju- Nie było.
Rejestracja poszła gładko, następnie lekarz zaczął sprawdzać Kazachstan pod kątem wykluczeń, nic nie było, ale lekarz stwierdził, że

Kazachstan to część Rosji xD

w związku z tym dostałem bana na 6 miesięcy za pobyt w Rosji, w której nigdy nie byłem. Tłumaczenie, że Kazachstan to nie Rosja nie dało rezultatu. Można się od tego odwołać?
#krwiodawstwo
  • 55
@880825: Ale wyjaśnij mi, co masz na celu?

Płacą ci za tę krew a może chodzi ci o darmową czekoladę? Naklejki dają na świeżaka? A może chcesz się wyrwać z roboty albo zbierasz pieczątki żeby mieć książeczkę honorowego dawcy krwi?

Tylko nie wiem, co w tym honorowego. Jeśli lekarz uważa, że jest to ryzyko, to znaczy, że dla bezpieczeństwa pacjentów, którym twoja krew mogłaby zostać przetoczona, nie wezmą jej teraz od
@mateusza Wcześniej sprawdzałem czy są jakieś przeciwskazania. Jest dostępna lista krajów co do których są. Kazachstanu nie ma na liście. Krew oddaję honorowo od kilku lat, z książeczki nie korzystam. Wydaje mi się, że zostałem potraktowany niesprawiedliwie.


@880825: Ale jak to ty zostałeś potraktowany niesprawiedliwie?

Lekarz zachował się jak najbardziej sprawiedliwie wobec pacjentów, bo zminimalizował ryzyko zainfekowania ich podczas transfuzji.
@mateusza: no ale skoro nie wolno oddawać krwi po wyjeździe do Kazahstanu to powinni go chyba wpisać na listę krajów "zagrożonych", nie?


@Limonene: pewnie tak, ale to lekarz podejmuje ostateczną decyzję o ocenie czynników ryzyka.

Powtarzam pytanie: oddajesz krew dla własnej satysfakcji, czy dla potrzebujących pacjentów? Bo jeśli dla tych drugich, to pozwól lekarzowi, żeby ocenił ryzyko i przydatność tej krwi.
Powtarzam pytanie: oddajesz krew dla własnej satysfakcji, czy dla potrzebujących pacjentów? Bo jeśli dla tych drugich, to pozwól lekarzowi, żeby ocenił ryzyko i przydatność tej krwi.


@mateusza: wtf, nie oddaję krwi XD