Wpis z mikrobloga

@kretoslaw25986: rozumiem że jadąc na narty albo gdziekolwiek indziej w zimie zabierasz garaż podziemny ze sobą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@bidzej: nie, jak wiem, że będę musiał zostawić auto na noc, to po zakończonej podróży dobrze je wietrzę, żeby wyrównać temperaturę między wnętrzem a dworem. W dużej mierze zapobiega to skropleniu pary na szybach i rano garaż wcale nie jest potrzebny.
nie, jak wiem, że będę musiał zostawić auto na noc, to po zakończonej podróży dobrze je wietrzę, żeby wyrównać temperaturę między wnętrzem a dworem. W dużej mierze zapobiega to skropleniu pary na szybach i rano garaż wcale nie jest potrzebny.


@kretoslaw25986: yyy... na pogodę typu śnieg/deszcz/szron przecież nic to nie da.
@bidzej: na deszcz zgadza się, na śnieg padający już w chwili zatrzymania auta również. Ale jeżeli zacznie padać na już wychłodzone auto to rano wystarczy, że miotełką zgarnę ten śnieg i gotowe. Cała tajemnica jest w różnicy temperatur. W okresie w dzień +, w nocy - faktycznie ciężko jest się zabezpieczyć. Natomiast w zeszłym sezonie zimowym ani razu nie wyciągałem skrobaczki (murska) z bagażnika. Myślę, że w tym roku też nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qusk: przybył Wikipedia hero ( ͡ ͜ʖ ͡)

Choć można bezpiecznie używać mosiężnych skrobaczek do szyb, to Paweł Goller z PIMOT-u zwraca uwagę, że należy je często wymieniać – najlepiej co roku. Skrobaczki się tępią i mogą się wystąpić pęknięcia, które doprowadzą do porysowania szyby. 


¯\_(ツ)_/¯
@Just_Think_More: mogłeś słuchać na lekcjach w szkole średniej to byś wiedział co to jest i nie musiał sprawdzać w necie.
Pęknięcie mosiądzu? Przecież to miękki metal i on się wygina. Jak dociskasz na chama wygiętą skrobaczkę to się nie dziw, że szyba pojechana.
¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qusk:

mogłeś słuchać na lekcjach w szkole średniej to byś wiedział co to jest i nie musiał sprawdzać w necie.


Spoko, jak zaczniesz liceum to nie popełnisz mojego błędu XD dalej sobie rysuj szybę zamiast jak człowiek użyć odmrażacza.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qusk:

używałem starej skrobaczki z 5 lat i nic nie zrobiła szybie w golfie, teraz mam grzaną więc nara biedaku, pryskaj się borgo jak lubisz (σ ͜ʖσ)


Grzana szyba w aucie = luksus dla mentalnej cebuli xD bo garażu pod blokiem z wielkiej płyty oczywiście nie ma.
@Just_Think_More: jak idzie pryskanie? Ładnie pachnie ten glikol, nie? xD Zawsze stoisz w garażu mentalny bogaczu bez podgrzewanej szyby? Nawet będąc na nartach w górach? Może wozisz go ze sobą? ( ͡ ͜ʖ ͡)