Wpis z mikrobloga

  • 75
#sepecharecenzuje Le Mans '66

Amerykanie potrafią robić filmowe laurki swoim rodakom, niech skonam. I trzeba przyznać, że robią to z rozmachem i pałającą z każdego kadru dumą. A jeśli rodzime kino woli kręcić się wokół Polaków donoszących na żydów, w porządku! Ale nie dziwcie się, że do kina dużo bardziej ciągnie mnie na filmy pokroju Le Mans '66.

+trudno nie zacząć od znakomitego duetu Bale'a i Damona. Dwóch utalentowanych aktorów i znakomite dialogi.
+wyczuwalna prędkość, kamera mknąca tuż przy ziemi wbija w fotel, nie jest to niedzielna przejadżka Żukiem ze starym.
+i od razu kapitalna praca kamery oraz bogata oprawa audiowizualna
+sceny wyścigów, mmm mm
+silnie emocjonalny, głównie dzięki szczegółowo zarysowanyn relacjom wokół głównych bohaterów
+w tle pokazuje ludzkie skurczysyństwo i dramat Kena Milesa

-w pewnym momencie delikatny poślizg fabuły i spowolnienie tempa

No i co mam powiedzieć, 9/10. Jak zawsze deczko na wyrost, ale takie kino niezmiernie mnie wciąga i zachwyca. Natomiast jest to film robiący największe wrażenie na kinowym ekranie, dlatego nie czekajcie na hd cam z kąta 20 stopni, tylko sypnijcie groszem na bilet, bo warto! Kolejna produkcja, która z hukiem wjeżdża do tegorocznej topki. Polecam serdecznie!

#kino #film #recenzja #dramat #motoryzacja #lemans #christianbale #ford
Sepecha - #sepecharecenzuje Le Mans '66

Amerykanie potrafią robić filmowe laurki swo...

źródło: comment_DwgjSxVTCtiRkzP8C86vl46HzWAQVHwo.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sepecha Na tagu mała przerwa, ale to dlatego, że nie chciało mi się nic robić. W tym tygodniu na pewno pojawią się jeszcze 2 wpisy, w tym z Knives Out ()
  • Odpowiedz
@Sepecha: Też pójdę "Na noże" za tydzień, podobno ciekawy, na le mans też się w sumie zbieram od dłuższego czasu ale wszyscy polecają to chyba przyspieszę termin.
  • Odpowiedz
@Sepecha: a dla mnie to tak z 6/10, uwielbiam samochody i ciągłe oglądanie gt40 było super, ale... cukierkowość amerykańskości tutaj sie wylewa. jeden gość w kaloszach buduje gt40 i pokonuje najszybszych na świecie. czytałem sobie po filmie sporo, oglądałem na YT dokumenty i to tak nie wyglądało - wyglądało lepiej
  • Odpowiedz
przecież ten film jest słaby xD


@Ghost2: nie powiedizalbym, mi sie podobal, glownie ze wzgledow ktore przytoczyl OP. Jesli cos sie dobrze oglada, a po seansie wychodzi sie ukontentowanym to znaczy ze film jest dobry.

  • Odpowiedz
@daczka92: Mialem podobnie - film bardzo fajny, ale miałem wrażenie oglądania takiej bajki dla dorosłych, superbohaterowie, mocno zarysowany antagonista, jakieś dziwne wydarzenia i ostateczny tryumf dobra, ale z gorzką nutą. NIemniej bawiłem się bardzo dobrze, dla mnie 7.5/10
  • Odpowiedz
@rzuf22: Daj spokój, toż to jakiś wymoczek typowy, nawet nie ma co w dyskusje wchodzić, bo żadnych argumentów nie uświadczysz.Tylko cytat i xd, stara śpiewka pod każdą recenzją niemal. No moja 9 nieco na wyrost, realnie jest to takie 8.5 :)
  • Odpowiedz
@Zielczan: Musieli jakoś podkoloryzować, ale akurat "główny zły" to typowa menda, w 100% prawdziwa, wszędzie takie gnidy się znajdą, które podrzucają świnie tylko dlatego, że mają namiastkę władzy. Tfu, tym bardziej, że wiadomo, jak potraktowano Milesa później. #thatslife
  • Odpowiedz
@Sepecha: Byłem na premierze. Historię znałem, sporo czytałem na ten temat. Ogólnie film super, sceny wyścigów to coś cudownego. 9/10 bym nie dał, ale mocno 8/10 jak najbardziej. No i w kinie robi wrażenie, mimowolnie wciskałem gaz nogą razem z bohaterem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wróciłem to odpaliłem "Wyścig" aby dopełnić motoryzacyjnych atrakcji
  • Odpowiedz