Wpis z mikrobloga

Witam, proszę o poradę w sprawie zakupu zegarka ze strony creationwatches.com. Wybrałem przesyłkę kurierem DHL tak żeby było szybciej i dziś otrzymałem informację, że podatek od zakupu wynosi 229zł. Zegarek kupiłem za około 450zł. Dostałem informację, że doliczono podatek od wysyłki zgodnie z taryfą stawek frachtowych ale czy trochę nie przesadzili? Przesyłka przyleciała z Singapuru. #zegarki #creationwatches
  • 18
@Micko211: pewnie na deklaracji nie ma kosztów transportu tylko kwota całkowita, wtedy jako podstawę opłat biorą kwotę z tabelki (równą kwocie z kosmosu ;) piszesz do CW że chcesz rachunek z wyszczególnieniem opłat gdzie będzie pozycja "shipment" i wysyłasz to do UC z info jak rozkładały się koszty. wtedy naliczą Ci opłaty od tej kwoty i będzie to ok 100 zł mniej.
chyba że ~100 zł opłata za czynności celne, to
@Micko211: Tak jak koledzy wcześniej pisali, wygląda na to, że wszystko się zgadza. Dodam od siebie tylko, że w przypadku, gdy nie przyjmiesz zegarka, to nie dostaniesz zwrotu pieniędzy od sprzedającego.
@jihaad: nie chwaląc się zbytnio nie dalej jak w black friday kupiłem w joma zegarek za 289$ i zapłaciłem 90$ kosztów cła+vat i przesyłki. Sama przesyłka kosztowała 13$, wychodzi więc, że 77$ cło+vat.
Nawet to sobie liczyłem i co ciekawe 289+13=302+3% cła=311+21% vat=382$ podczas gdy zapłaciłem 279.
Natomiast musisz rozróżnić tzw pre-paid opłat celnych od obsługi celnej.
Pre-paid obliczany jest na podstawie ich wzorów dla każdego kraju, opłata pobierana jest z
@jihaad: tak, tylko że usługa obsługi celnej jest stała, niezależna od wartości i wynosi ok tych 100zł.
przy zegarku za 100$ to jak drugi VAT, przy zegarku za 1000$ to niemalże drobnostka.
i zasada "dolicz se 25%" odnosi się do cło+vat, a my tu mówimy o dodatkowej obsłudze przez prywatną agencję celną.
dodatkową, w sensie, że ktoś proponuje ci usługę, z której możesz ale nie musisz korzystać?


@jihaad: dodatkową w sensie ponad transport za który płacisz, ale zgodną z prawem, a raczej nawet prawem wymaganą. Jest to opisane w regulaminie usługi na którą to usługę się decydujesz.
@jihaad: według ich agencji wszystko się zgadza chociaż dział informacji nie potrafi wytłumaczyć dlaczego. Wreszcie napisali że koszt transportu to 285zl i od tego ja płacę 23 procent. Zwróciłem uwagę że w takim razie doszło do pomyłki. Kobieta wzięła do mnie numer i w rozmowie powiedziała że pomyliła wagę przy liczeniu kosztu transportu i tak naprawdę wynosi on 570 zł i znów "wszystko się zgadza". Umówiliśmy sie że do wtorku przesyła