Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam do Was pytanie odnośnie telefonu VOIP. Wybrałem nowego operatora internetu światłowodowego (przenoszę się z Netii po zwykłym kablu) i operator ten oferuje telefon stacjonarny VOIP. Mam dwie możliwości, aby to podłączyć. Pierwsza to biorę ich router (zawiera od razu konwerter ze światła na RJ-45 i wyjście RJ-11 na telefon analogowy) lub dają mi tylko konwerter ze światłowodu na RJ-45 i stawiam swój własny router + telefon VOIP lub bramka VOIP (powiedzieli mi, że dają dane do logowania dla telefonu). Co do własnego routera to i tak miałem postawić za ich routerem, ale mam ważniejsze pytanie co do bramki VOIP. Średnio chce mi się kupować dwa tel. VOIPowe, więc pomyślałem, że kupię bramkę VOIP. Chodzi o to, że w domu w różnych pomieszczeniach mam dwa aparaty telefoniczne i tu moje pytanie czy potrzebuje bramki z jednym wyjście RJ-11 czy dwoma? Załóżmy, że wziąłbym z jednym wyjściem np. taki https://www.x-kom.pl/p/446072-bramka-voip-grandstream-ht-801-1x10-100mbit-1xfxs-1xsip.html i do gniazdka wpiął taki rozgałęziacz https://sklep.vega-tronik.eu/images/RJ11/00845.jpg . W jedno wyjście rozgałęziacza puszczam sygnał z bramki do gniazdka a do drugiego podłączam telefon analogowy + drugi telefon analogowy do gniazdka w innym pomieszczeniu. Czy to zadziała?

#siecikomputerowe #voip #informatyka
  • 4
@fikusny_marian: Chcę uzyskać taki efekt jak mam teraz na linii analogowej, czyli tak jak napisałeś jedna rozmowa w jednym momencie, ale chce mieć taką możliwość z różnych pomieszczeń i z różnych aparatów. Czyli mówisz, że taka bramka jaką podlinkowałem styknie na moje potrzeby, aby nadal korzystać z dwóch aparatów analogowych?
@Matus17: Bramka nie ma nic do rzeczy, liczy sie czy ten rozgaleziacz łączy ze sobą porty, powinien i wszystko podepniesz, twoja koncepcja mi nie pasuje chyba, ze zle to opisales. Wpinasz do gniazdka port analogowy bramki, z drugiej strony rozgaleziacz, do jednego portu jeden telefon do drugiego drugi aparat chyba, ze podpinasz telefon za telefon ale wtedy po co ci rozgaleziacz.
@krzywy_kanister: kiedyś takim rozgałęziaczem łączyłem dwa kable i sygnał normalnie hulał :D
Opisałem to tak, jak chcę zrobić z tego względu, że muszę. W pomieszczeniu A mam obecnie telefon i w nim będzie również bramka VoIP. W tym pomieszczeniu jest też gniazdko RJ-11 od którego kabel idzie do pomieszczenia B w którym jest drugi telefon, a nie mam teraz możliwości ciągnięcia kolejnego kabla.