Wpis z mikrobloga

Palili żydów w Jedwabnem ale się nie cieszyli?


@Soojin21: Tutaj dochodzimy do kolejnej kwestii. To że jacyś polscy #!$%@? spalili żydów, nie oznacza, że Polacy, jako nacja, za to odpowiadają. Mnie np. okradli w Hiszpanii, nie twierdzę jednak, że Hiszpanie to złodzieje, a ich monarcha nie musi mnie przepraszać. Polska jako państwo starało się pomagać Żydom w czasie wojny (Żegota) i Polska jako państwo nie organizowało pogromów.
Czesi wieszali kilkuletnie dzieci tylko za to, ze te mówiły po niemiecku.


@ZaplutyKarzelReakcji: a czy są dowody na to, że Polacy wieszali takie dzieci? Czy wymieniasz tą zbrodnię tylko po to żeby to gówno przykleiło się do Polski? Nawet jeśli jakieś #!$%@? powiesili dziecko to nie oznacza, że za to są odpowiedzialni Polacy. Jako Polak mogę mówić o odpowiedzialności za działania władz polskich, nie poszczególnych ludzi.
@ZaplutyKarzelReakcji: @Kjedne: @Soojin21:
Naprawdę che wam się brnąć w ślepy zaułek i przypisywać na siłę Polsce i Polakom praktyki stalinowskich władz w powojennej Polsce? W tej samej Polsce gdzie "polska władza" mordowała żołnierzy AK i wysyłała do Moskwy przywódców państwa podziemnego?

Dużo łatwiej byłoby wam się doczepić do "getta ławkowego" czy Berezy Kartuskiej.
@KonradLuzik: Jak już wklejasz artykuły Luszczyny to przeczytałbys tez jego książki i przy okazji dowiedziakbys się, ze władze polskie po 1990 r. również starały się przemilczać ten temat.

To ze nie była to spontaniczna akcja jak w Czechach nie oznacza, ze nie istnieją winni tej zbrodni i ze ofiary powinny się domagać przeprosin od mitycznego państwa komunistycznego.

Ja nie mam z tym żadnego problemu i nie rozumiem czemu inni maja. Ani
ze władze polskie po 1990 r. również starały się przemilczać ten temat.


@ZaplutyKarzelReakcji: Władze po 1990... to temat na inną dyskusję. Ja nie czuję się, jako Polak, odpowiedzialny za te osoby i nie uważam, że III RP powinna za nie przepraszać. SLD i reszta popłuczyn po PZPR która jest rozsiana w innych partiach. Organy państwa Polskiego z którym mogę się utożsamiać były mordowane i prześladowane przez stalinowskie władze PRL tak samo
@ZaplutyKarzelReakcji: nasze winy przy niektórych krajach które obecnie stawiają się jako liderzy demokracji i wolności są praktycznie żadne. Polska jako jedyny kraj nie współdziałała w eksterminacji żydów, nie kolaborowała, nie miała kolonii, nie handlowała Afroamerykanami. A to że mieliśmy czelność upominać się o swoja niepodległość nie jest żadnym grzechem. Jak widać po komentarzach twojego pokroju jednak gros inteligencji zostało wymordowane przez Niemców i Rosjan w czasie wojny a w to miejsce
bo te zbrodnie są za małe w porównaniu do zbrodni okupantów?


@ZaplutyKarzelReakcji: Pogromy na Żydach dokonane przez Polaków nie miały charakteru państwowego tak jak niemiecka noc kryształowa, śmiem również twierdzić, że gdyby nie brak polskiej władzy i obecność Niemców to Jedwabne by się nie wydarzyło.

Dlatego więc stwierdzenia w stylu: Niemcy podczas wojny mordowali Żydów ale Polacy są nie lepsi bo też robili pogromy - jest nie tylko błędne - jest