Wpis z mikrobloga

#openoffice #calc #arkuszkalkulacyjny Cześć mirki zna się ktoś na Calcu z Libre office?

Mam taki problem. Chcę żeby w kolumnie F w każdym wierszu były wyliczone kilogramy z procentów wagi. Chcę, żeby od razu po uzupełnieniu komórek było to wyliczone, a nie żebym za każdym razem musiał wpisywać funkcję. Użyłem do tego matrycy, i zastosowałem ją do wszystkich wierszy, ale komputer chyba próbuje przeliczyć wszystkie, nawet te puste, i się wiesza LO. :/ Można to jakoś inaczej rozwiązać? W językach programowania jest takie coś jak $this, jest coś podobnego w arkuszach?
d.....k - #openoffice #calc #arkuszkalkulacyjny Cześć mirki zna się ktoś na Calcu z L...

źródło: comment_wo83LE9vGnSoZr61eYG9OOXOm30FiaRm.jpg

Pobierz
  • 11
@doopchuck Skoro chcesz, żeby każda komórka liczyła dla swojego wiersza to nie możesz ustawiać zakresu. Po prostu kopiujesz formułę z wiersza 2 do wierszy niżej, numery komórek się same zaktualizują
@Mikrobus: Dobra, rozwiązałem. Ogólnie się na tym nie znam, ale znalazłem na wiki, że są znane mi z programowania "if" i "else", dzieki którym mogę to rozwiązać. "jeżeli waga>0 to oblicz" :) Dzięki za poświęcony czas.