Wpis z mikrobloga

Tylko 359.99$ (1369zł) za odkurzacz Xiaomi Viomi V2 Pro z Europy
Jest naprawdę Pro. Mógłbym dla niego zrezygnować z Roborock S6( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam
Najniższa cena z EU i szybka dostawa z Niemiec

Xiaomi Viomi V2 Pro z Europy

⏩359.99$ ❗najniższa cena z EU❗
▶️Kod: C3F828B5B31EB000
❗Kod działa od 17.00❗
⏩368.99$
▶️Kod: E3E86BA2621EB000
Dostawa z Niemiec kurier za darmo

Xiaomi Roborock S6

⏩499.99$ biały i czarny❗najniższa cena❗
▶️Kod GBSTSDJS6
Dostawa Priority Line bez ryzyka VAT
Moja recenzja Roborocka s6

#recenzja

Nietypowo zacznę od małego podsumowania, bo jestem pod wrażeniem tego robota. Zwłaszcza tego jak jeździ. Ma swietne algorytmy jazdy. No i cicho sprzata. Do tego chyba najlepszy mop ze wszystkich odkurzaczy (nietypowy algorytm mopowania przod-tyl). No i bardzo wygodne funkcje w aplikacji jak podział na pokoje, strefy zakazane itp. To jest prawdziwy Pro. Nie odstaje od mojego Roborocka s6 za 500$, a kosztuje 360$. Polecam.

A jak macie czas to zapraszam do przeczytania całości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

⏩VIOMI submarka Xiaomi, która pewnie większość Was zna. Robią roboty, nawilzacze, popularne termosy, oczyszczacze do lodówki i wiele innych sprzętów AGD.

VIOMI V2 Pro zamówiłem dla członka rodziny. Sam mam od pół roku Roborocka s6. Bralismy pod uwagę cenę i oferowane funkcje. Musiał być też mop (do ścierania odbitych łapek pieska). Rozważaliśmy Roborocka s6, s50, 360 s7 i Viomi V2 Pro. Pierwszy Roborock S6 odpadł ze względu na cenę ok 500$. Roborock s50 nie ma wymaganych wygodnych funkcji w app i jest już starym modelem z gorszymi algorytmami. W finale został 360 s7 i Viomi V2 Pro. 360 s7 miałem i był fajny, ale miał słabsza baterię, jest wyższy i jest minimalnie droższy od Viomi. No i Viomi to Xiaomi więc wiadomo. Wybór padł na Viomi V2 Pro i myślę, że to była dobra decyzja.

Ale od początku

▶️Paczka przyszła do mnie z Chin przesyłką Prioroty Line z GearBest w ok 3tyg (teraz dostępny z Europy w 3dni), do domu dostarczył ją kurier. Oczywiście bez VAT :) Pudełko z robotem jest zapakowane w karton zastępczy, który stanowi zabezpieczenie. Paczkę odebrałem w nienaruszonym stanie

▶️ Zawartość pudełka

W pudelku znajdziemy:
- robota
- 3 pojemniki (na kurz, wodę i 2w1)
- przystawkę do mopowania
- stację do ładowania
- kabel z końcówką EU
- zapasową zmiotkę
- zapasową ściereczkę do mopa
- instrukcję (angielski)

▶️Robot wygląda elegancko, jest czarno grafitowy. Średnica jest chyba taka sama jak w Roborocku s6. Również wysokość. Na górnym panelu mamy dwa przyciski (start i baza), które są podświetlane na niebiesko. Jest też wieżyczka że skanerem, która jest takiej wysokości jak Roborock S6 (wjeżdża pod wszystkie moje komody i szafki). Wykonany jest z bardzo dobrych materiałów.
Pod spodem robota mamy oczywiście główną szczotkę obrotową i zmiotke boczną, a takze dość duze kółka napędzające.

▶️Trochę inaczej niż w Roborockach rozwiązana jest kwestia pojemników na brud. Są tu az 3 pojemniki:
- na kurz (duży, większy niż w Roborocku)
- na wodę (duży pojemnik aż 550ml)
- pojemnik 2w1 na kurz i wodę
(w Roborockach jest pojemnik na kurz i malutki pojemnik na wodę połączony z nasadka mopujaca).
Robot może pracować w trzech trybach: samo odkurzanie, samo mopowanie lub jednoczesne odkurzanie i mopowanie.
Dzięki dużym pojemnikiem zwlaszcza mopowanie może odbywać sie na dużo większej powierzchni.
W pojemnikach na kurz i 2w1 zamontowany jest filtr HEPA, który można myć.

▶️Stacja dokująca jest dość kompaktowa, kabel ładujący ma końcowkę EU, więc nie potrzebujemy przejściówki.
W pudełku znajdziemy też zapasową zmiotkę i scierke do mopowania.
Całość wieńczy przejrzysta instrukcja w języku angielskim.

▶️Algorytmy jazdy i sprzątanie

Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak Viomi V2 Pro jeździ. Ma swietne algorytmy jazdy. Dzięki skanowaniu laserowemu robi oczywiście mape pomieszczeń i wg niej sprzata. Wg mnie idealnie dobiera trasę, aby odkurzać jak najszybciej. Objeżdża też nogi krzeseł, stołu. Nie obija się o meble. Ma duza moc ssania 2100Pa (większa niż Roborock S6). Sprząta w czterech trybach (silent, standard, medium, turbo), które łatwo możemy przestawiać w aplikacji. Dobrze odnajduje się w przestrzeni, choć nie tak idealnie jak s6.
To co bardzo ważne,.Viomi V2 cicho sprząta. Zmierzony przeze mnie poziom w trybie turbo to ok 63dB (porównywalnie z Roborockiem s6). Na trybie Silent praktycznie nie słychać jak pracuje.

Robot świetnie radzi sobie z panelami, kaflami i dywanami. Potrafi też wjechać na wysoki próg (do 2cm, czym też się wyróżnia na rynku), nie ma żadnych problemów z wjechaniem na dywany.

▶️ Najlepsze mopowanie wśród robotów
Wydaje mi się, że Viomi V2 Pro w najlepszy sposob mopuje podłogę spośród wszystkich robotów. Testowałem wiele odkurzaczy, które miały mopa (Roborock s50, S6, 360 s7 czy tani iLife) i Viomi robi to najlepiej.
Osobiście nie jestem wielkim fanem mopowania, robota automatycznego najcześniej używam tylko do odkurzania. Wiadomo bowiem, że takie mopowanie to na pewno nie mycie podłogi (jak to się robi ręcznym mopem, czy też elektrycznym mopem), tylko przecieranie.
Ale Viomi V2 Pro robi to na prawdę dobrze.
Ma specyficzny sposób jazdy w trybie mopa, porusza sie krótkimi ruchami przód -tył. Dzięki temu nie przejeżdża tylko mokrą szmatką tylko przeciera ruchami przypominającymi to jak robimy to ręcznie.
VIOMI V2 Pro ma tez nie spotykany w innych robotach system elektronicznej kontroli poziomu ilości wody dostarczanej do szmatki. Można ustawić w aplikacji jeden z trzech poziomów: low, medium i high.
Ścierka do mopowania jest ciemnoszara, więc nie załamiemy się że jest tak brudno w mieszkaniu. Nie widać tak brudu jak w Roborocku, gdzieś ścierka jest jasna.

▶️Bateria
Bateria ma pojemność 3200mAh i czas pracy na jednym ładowaniu jest troszkę mniejszy niż w Roborocku S6. Ale bateria starczy na okolice 1,5h pracy, co pozwoli odkurzyć praktycznie kazde mieszkanie. Do tego robot automatycznie wraca do stacji ładowania przy poziomie baterii poniżej 20%.

▶️Aplikacja i wygodne funkcje
Xiaomi VIOMI V2 Pro możemy latwo sterować w Aplikacji Xiaomi Mi Home. Mamy tu bardzo wygodne funkcje znane z Rovorocka S6 czy Xiaomi 1s. Robot robi mapę całego mieszkania, ktora zapamiętuje i dzieli na mapie pomieszczenia na osobne obszary. Można robota jednym klikiem skierować na zapamiętanej mapie do posprzatania konkretnego pokoju. Można też na mapie zaznaczyć pola, ktore robot ma omijać i nie wjedzie w nie. Są też oczywiście znane juz strefy sprzątania czy sprzątanie punktowe. Na dzień dzisiejszy robot zapamiętuje jedna mapę, ale docelowo (na początku 2020r co już zapowiedziano) dojdzie obsługa wielu map. Zwlaszcza podział na osobne pomieszczenia i puszczanie do sprzątania wybranego pokoju to wielka wygoda w obsłudze.

Samą aplikację "Mi Home" pewnie znacie i uzywacie. Jest przyjazna i wygodna. Bardzo intuicyjna. Połączenie z odkurzaczem też było bezproblemowe. Interfejs obsługi robota jest troszkę inny niż Roborocka, jest przyjemy i prosty (ale ten od s6 bardziej .i odpowiada - przyzwyczajenie ).

Co ważne, Viomi V2 Pro możemy połączyć MiHome w regionie China, tak jak zdecydowana większość innych urządzeń Xiaomi i nie ma potrzeby kombinowania z kopiami aplikacji.

➡️➡️Plusy
▶️Świetne algorytmy jazdy
▶️Najlepszy mop z robotów.
▶️Duża siła ssania 2100Pa
▶️Elektroniczna kontrola ilości wody do mopa.
▶️Cicha praca
▶️Duże pojemniki na kurz i wodę
▶️Podział mapy na pokoje, strefy zakazane itd
▶️Powiadomienia na telefon (w Roborocku S6 nie działają)
▶️Pokonywanie dużych progów do 2cm
▶️Wtyczka EU
▶️Działa w MiHome na Regionie China
▶️Fajny czarny kolor

➡️➡️Minusy
▶️Gorsza bateria niż Roborock S6
▶️Obecnie 1 mapa zapamiętana (wiele map będzie zaraz po nowym roku)
▶️Obsługa jest w App MiHome, ale interfejs jest inny niż Roborocka (przyzwyczajenie) i jakoś gorzej mi się operowalo.
▶️Mniej przyjmy głos lektorki (też przyzwyczajenie do roborockowego głosu)

▶️▶️▶️Podsumowanie
VIOMI V2 Pro jest bardzo dobry. I piszę to jako posiadacz najlepszego odkurzacza od Xiaomi - Rovorocka S6. Znacznie nie ustępuje Roborockowi S6, a jest od niego znacznie tańszy.

Trzeba przyznać, że sprząta bardzo dobrze i szybko. Jednocześnie jeździ bardzo cicho, co jest ważne przy małych dzieciach czy pozwala np. swobodnie oglądać TV. Aplikacja daje wielką wygodę obsługi dzięki podziałowi na pokoje i kierowaniu robota do sprzątania konkretnego pomieszczenia. Obecnie obsługuje jedna mapę, ale wkrótce dojdzie funkcjonalność wielu map. Zdecydowanie warto rozważyć jego zakup, bo to świetny produkt w rewelacyjnej cenie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam

#gearbest #xiaomi #viomi #viomiv2pro #roborocks6 #mirobot #itemyzchin #chinskiecuda #sebeksspoleca


sebekss - Tylko 359.99$ (1369zł) za odkurzacz Xiaomi Viomi V2 Pro z Europy❗
Jest nap...

źródło: comment_7RTiNGenKCLS1f6x5G63opkVXEdvdAcL.jpg

Pobierz
  • 14
@Mondragon bardzo dobry wybór( ͡º ͜ʖ͡º)
S50/55 to już stary model, ma gorsze algorytmy jazdy, mniejsza moc ssania, nie ma takich funkcji w app jak Viomi (podział na pokoje itd), ma gorszego mopa. Wg mnie VIOMI lepszy zdecydowanie.
@sebekss tez go mam i jestem póki co zadowolony,ale to głównie dlatego,w przez ostatnie kilka lat miałem ilife chyba V5pro. I to niebo a ziemia.
Zastanawiam się tylko czy był sens dopłacania do wersji pro.
Wersja bez pro była o kilkadziesiąt dolców tańsza a jedyną widoczną różnica jest dodatkowy pojemnik 2w1,który mi tak po prawdzie jest średnio potrzebny,bo głównie odkurzam a jak już mopuje to bez konieczności jednoczesnego odkurzania i mopowania.
Pomijając
@spokens jest jeszcze kilka równic. Najważniejsze to pojemnik 2w1, elektroniczne sterowanie ilością wody kierowanej do mopa i obsługa wielu map w aplikacji (co prawda Pro na dzień dzisiejszy tez obsługuje jedna, ale od początku jest zapowiadana obsługa wielu map i ma to być udostępnione na początku roku).
@sebekss opinia wynika z tego, że patrzę pod kątem swoich potrzeb
Pojemnik 2w1 zbędny,bo wolę albo odkurzać albo mopowac. Poza tym wydaje mi się ,że jakby się go włożyło do V2(bez pro) to by działał.
Wiele map też niepotrzebne,bo wszystko mam na jednym poziomie.
Jeśli dawkowanie wody jest opcja tylko Pro to przynajmniej tyle moje:)
Uznałem,że jak mam wydać kasę to kupie wersję Pro,a doszedłem do wniosku, że mogłem kupić zwykła.
Poza