Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie co do rodzaju listu poczty polskiej. Nie mam jak zweryfikować jak został faktycznie nadany, ale na trackingu poczty polskiej pisze, że jest polecony ekonomiczny, a na https://pl.trackitonline.ru, że polecony priorytetowy. Czemu wierzyć? Niby tracking poczty polskiej jest oficjalny, ale tam prawie nic nie piszę, np. nie ma informacji w jakim jest w WERze, tylko, że jest w terminalu przeładunkowym. Potrzebuje jej na jutro, dlatego muszę zweryfikować, czy jest to priorytet. Ktoś byłby w stanie pomóc?
#pocztapolska #inpost #aliexpress #alipaczka
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@scopeno:
Terminy (nie gwarantowane) dotyczą wyłącznie przesyłek w obrocie krajowym. Jeżeli to przesyłka z poza UE, to najpierw musi przejść odprawę celną, dopiero potem trafi do doręczenia.
@pcela: Jest w UE, jest w Polsce, a szła i tak z Niemczech. O 20 wysłali ją z WERu już do mojego miasta. No i myślę, że skoro jest D+1 to fakt, że była od rana na sortowni można traktować jako nadanie przed 15.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@scopeno:
Listy polecone mają uproszczone śledzenie, jest tylko nadanie (a w przypadku przesyłki zagranicznej przyjęcie w Polsce), a potem dopiero przekazanie do doręczenia, bez statusów pośrednich (listy zatrzymane przez służby celne mają pełny tracking).
To napewno list. Numer zaczyna się od R lub L?

Wysłanie oznacza wysłanie, ale niekoniecznie bezpośrednio do oddawczej placówki pocztowej (zwłaszcza jak ta nie leży w okolicach Warszawy). Przy innym województwie, przesyłka najpierw trafi do WER w
@pcela Zaczyna się od RH, jak mówiłem z Niemczech. Docelowe województwo to śląskie. W każdym razie dzięki za pomoc, jeśli jesteś na tyle obeznany w funkcjonowaniu PP to możesz ew. dać znać, czy jest szansa na przyjście jutro w piątek, bo są tam ważne dla mnie papiery. Aktualizacja 'wysłane' była o 20, tylko nie wiem czy w międzyczasie obsłuży to WER na Śląsku i będzie rano w UP, nie mam zbytnio z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@scopeno:
Szanse są minimalne. Najwcześniej dojdzie w poniedziałek. Dla pewności sprawdź rano czy masz status wysłano z WER Zabrze.