Wpis z mikrobloga

lol, Blade Runner 2049 to jeden z najnudniejszych filmów, jakie kiedykolwiek oglądałem. Jeden z lepszych usypiaczy. Przez większość seansu śmiertelnie poważnie prowadzona narracja, wypowiedzi bohaterów i ogólny nastrój każą widzowi wierzyć, że dzieje się tam coś ważnego, a tak naprawdę całość jest stekiem pseudofilozoficznych bzdur i dumań.

Oglądało się okropnie jako kryminał, jako science-fiction, jako film ogółem. Strata czasu.

#film #bladerunner #bladerunner2049 #scifi
  • 9
@NiemieckiArbiter: oglądałam go już jakiś czas temu, więc nie jestem w stanie podyskutować o fabule itd, ale pamiętam, że powalił mnie wizualnie i świetnie mi się go oglądało. Był na swój sposób "nudny", ale wgapiałam się w niego ze szczęką na blacie. Bardzo żałuję, że nie widziałam go w kinie.
Podobało mi się też jak - dalej - wizualnie pasował do BR 1982.

Ciekawe jak wyjdzie "Diuna". 8) Nie jestem fanką
@vinca: no ja o tym filmie w zasadzie myślę wyłącznie jako o pokazie slajdów. Aż tak mi nie podszedł, serio.

Nie znam Villeneuve'a na tyle, by mieć jakieś oczekiwania - z jego filmów widziałem wyłącznie Blade Runnera - ale kompletnie nie podzielam nad nim zachwytów. A w "Diunie" będzie współscenarzystą (xD), więc... oby wyszło lepiej niż "BR", bo teraz ma jeszcze więcej materiału źródłowego, by dalej usypiać widownię.