Wpis z mikrobloga

w Holandii kościoły przerabiane są na mieszkania albo na bibliotekę


@Ssssse: Musisz jednak wziąć pod uwagę, że nie po złości, byleby komuś #!$%@?ć, tylko ze względów finansowych.

Jeśli nie ma ich kto utrzymać, trzeba sprzedać.

Moim zdaniem, jeśli są ciekawe architektonicznie, lepsze to, niż rozbiórka.

Zwłaszcza, że dzisiejsi inwestorzy uznaliby podobne projekty za nirentowne.
@powiedz:

I rasizm i LGBT można podpiąć pod poniższe punkty.

1. Terror, oparty na szantażu oraz obelgach.
2. Nienawiść do osób heteroseksualnych, który ta ideologia nazywa "tolerancją". Dla mnie tolerancją jest szanowanie tak samo osób heteroseksualnych jak i homoseksualnych. Dla mnie niedopuszczalne jest nazywanie jednej czy drugiej grupy "homofobicznymi #!$%@?" "pedałami" itd.
3. Kpiny w wiary i wyznania Katolików, przy jednoczesnej "tolerancji" innych religii.
4. Sianie spustoszenia i manipulacje.
5. Pozorowane
@MadeleineDawson: Twoje 11 punktów to w skrócie tylko 3 i są trochę mało okraszone przykładami. Możliwe ze nawet mi by lepiej poszło ((oo)) czyli wymieniasz:
1. Nienawiść do katolicyzmu
2. Uważanie ze trzeba traktować osoby LGBT lepiej niż resztę społeczeństwa
3. Nienawiść do osób hetero
Propaganda, prowokacje, szantaże - to są narzędzia a nie elementy ideologii

I takie 3 punkty to w sumie spełnia katolicyzm ;) może
@fanmarcinamillera:
Przepraszam, ale po wypowiedzi

Religia to opium dla ciemnego ludu. Dużo łatwiej jest kontrolować bandę wyznawców pustynnego niż normalnych myślących ludzi.

nie spodziewałem się, że uczestniczymy w dyskusji akademickiej.

Wciąż dowód anegdotyczny jest lepszy, niż gołe twierdzenie, jakie zaprezentowałeś. Zresztą, trudno za dowód anegdotyczny uznać niezliczoną ilość ofiar, jakie zginęło dzięki tym panom.

@MadeleineDawson: Przepraszam, ale gdzie widzisz owe "manipulacje", które miałyby doprowadzić do takiego stanu? Jeśli mamy dyskutować
@szczam_na_mlodziez w kościele spotykają się tylko praktykujący a nie wszyscy i siedzą tam raptem godzinę słuchając jednego człowieka całą grupą. Chorych nawet jak jest mniej niż praktykujących to oni jednak w szpitalach spędzają minimum kilka dni a do tego zająć się nim muszą indywidualnie i to kilka różnych osób.