Wpis z mikrobloga

Skończyłem! Pasek do spodni ze skóry Pueblo z włoskiej garbarni Badalassi Carlo w kolorze Olivia oraz Napoli z dodatkowym kawałkiem skóry wklejonym w środku w celu podniesienia środka paska. Całość przeszyta w całości ręcznie poliestrową, pomarańczową nicią Amy Roke o grubości 0.45mm, czyli dwie igły, nitka, podcast, herbatka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Obie szlufki wszywane, obie również z lekkim wypełnieniem. Klamra z litego mosiądzu.

Który mirek nosił by taki pasek? Bo połączenie kolorystyczne raczej niestandardowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pepciozaszyje #modameska #leatherworking #diy
Pepcioza - Skończyłem! Pasek do spodni ze skóry Pueblo z włoskiej garbarni Badalassi ...

źródło: comment_mPsxrFEisDAnOmqPJV4ncvrAAU3veWJG.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pepcioza: dzięki, miałem dłużej otwartą kartę i nie odświeżyłem przed zapytaniem. Pasek super się prezentuje. To łączenie, o którym piszesz wyżej, nie będzie z czasem się uwidaczniać?
  • Odpowiedz
@art212: za ten camo, czy czarny z czerwonymi krawędziami? Ten czarny byłby za 250 złotych, do malowanego trzeba doliczyć cenę samego malowania, bo nie robię tego sam, ostatnio kosztowało 100zł
  • Odpowiedz
@art212: to już niestety też by podnioslo cene bo trzeba zamowic matrycę, ew. jakiś krótszy napis do 10 znaków w cenie paska, ale wtedy nie wiem jak z terminem bo nie mam na razie u siebie sprzętu do tego. Musiałbym do znajomego podeślac
  • Odpowiedz
taki tam skromny pokoik mam wydzielony na swój "warsztat" :D

Polecam spróbować, świetna sprawa


@Pepcioza: A jak z dokuczliwością takiego zajęcia? Da się w bloku? Chodzi mi głównie o hałas i jakieś nieprzyjemne zapachy, np. od środków, których używa się przy skórze.
  • Odpowiedz
Farby czy klej mogą nieprzyjemnie pachnieć, ale farb nie trzeba używać, można kupować wybarwioną skórę, a klej można kupić wodny, np. renia aquilim 315 zamiast butaprenu, chyba lepiej pachnie :D Reszta środków do skóry ma raczej ładny zapach :)
Hałas nie jest dokuczliwy, tylko przy wybijaniu wszelkich otworów. Ja przez jakieś 3 lata robiłem to przy biurku codziennego użytku na którym się rozkładałem i składałem za każdym razem :)
  • Odpowiedz