Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siemka,
Przymierzam się przejścia na b2b i zastanawia mnie jedna kwestia.
Jak można rozliczyć swoje prywatne auto w firmie? Czy dalej jest klasyczna kilometrówka czy pozmieniali to?
Przyznam że jest to dla mnie trochę czarna magią przez przeczytanie miliona artykułów w necie i nie wiem co jest jest najbardziej aktualne :c

#dzialalnoscgospodarcza #firma #podatki #b2b
  • 12
@FredZgred: Czy chcesz używać auto zarówno do celów firmowych, jak i prywatnych?
Jeśli tak, to kilometrówki nie ma, jednocześnie bardziej się opłaca, gdy samochód nie jest Twój (a mamy, brata, leasingowy etc.), bo od swojego możesz odliczyć tylko 20% kosztów, a od „pożyczonego” 75%.
Vat 50% jak napisał kolega @kuncfot: wyżej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drobar: jak sobie wezmę np auto z wypożyczalni albo od matki/babki/szwagra/ciotki na kilka dni i zaleje na fakturę to mogę sobie to odliczyć? Czy to auto musi gdzieś figurowac w ewidencji?
@kicjow: Jeśli auto jest Twoje i chcesz odliczać 75% zamiast 20, to musisz wprowadzić do ewidencji firmowej.
Natomiast jeśli pożyczasz od kogoś, to siłą rzeczy nie wprowadzasz „na stan” firmy, bo to nie jest auto firmowe, a matki/babki/ciotki/wypożyczalni - możesz odliczyć 75% na podstawie umowy najmu.