Wpis z mikrobloga

@kamilm119: zaznacz dane, kliknij w "stwórz tabelę przestawną" a potem już z górki :D ale musiałbyś sobie chyba podzielić te hasztagi na kolumny, bo będzie ci zliczało tylko kombinacje, a nie pojedyncze użycia.
@kamilm119: kliknij w jakiekolwiek miejsce w tabeli, ctrl+a, potem zakładka wstawianie, tabela przestawna, wybierz lokalizację. Potem sobie przestawiasz pola, nic w tym nie możesz popsuć więc bez obawy :D
@kamilm119: tak wygląda rozwiązanie za pomocą jednej formuły gdy otworzysz ten plik w google sheets:

={UNIQUE(transpose((SPLIT(join(",",R2:R101),",[]' ")))),ARRAYFORMULA(COUNTIF(((SPLIT(join(",",R2:R101),",[]' "))),UNIQUE(transpose((SPLIT(join(",",R2:R101),",[]' "))))))}
Takie zadanie dużo łatwiej zrobić za pomocą narzędzia google niż microsoftu, ale zaraz pewnie pojawi się @DwaNiedzwiedzie poda rozwiązanie przy użyciu power query - dodatek do excela w nowszych wersjach,
Tak tylko zauważę, że Office 2010 ma już prawie 11 lat ;)


@DwaNiedzwiedzie: Niby tak, ale też nie do końca. Ja korzystam z (firmowego) Office 2013 (jakoś mi w nim nic nigdy nie brakowało - ale wykorzystuję głównie Excela jako podręczny kalkulator) i już chyba rozgryzłem czemu dodatek PQ nie działa. Wygląda na to, że potrzebna jest wersja Pro. Tylko dwie rzeczy mnie dziwią: a) czemu instalator dodatku nic nie krzyczy