Wpis z mikrobloga

#chiny #chiny  #wirus   #2019ncov  #chinskieakcje

Aktualny stan sytuacji oraz najnowsze wieści z Chin z dnia 29/01/2020

Zarażonych : 6078 (+1460 przyrost w 24h)
Podejrzanych : 9239 (+2266)
Zgony : 132 (+26)
Wyleczonych : 115 (+46)

Oficjalne informacje.
1. 6000 grup medycznych wspierają prowincje Hubei (tam gdzie jest Wuhan)

2. Wszystkie publiczne zajęcia zostały anulowane w całych Chinach. Czyli, siłownię, sale sportowe, restauracje, parki, baseny itp. Wszystko zamknięte.

3. Nastąpił zakaz podróżowania Chińczyków kontynentalnych do Hongkongu i Macau (specjalnych stref ekonomicznych).

4. Najprawdopodobniej nietoperze są źródłem virusa.

5. Pierwszy Japończyk zarażony, staje się też pierwszym przypadkiem zarażenia bez historii przebywania w Wuhan. Co prawda miał styczność z turystami z faktu że jest kierowcą autobusu turystycznego.

6. Pekinska policja szuka i łapie firmy/osoby które skupują maski i sprzedają je po wygórowanych cenach. Kara wynosi do 3milionow yuanow (1,6mil robakionów)

7. Lokalny ekspert szacuje że szczyt zarażen nastąpi za 7/10 dni. Od tamtego momentu liczby będą spadać.

8. Rząd komunistyczny wydał oficjalne oświadczenie, w którym chciał położyć kres niektórym plotkom. Jedną z nich jest panika wywołana nagłym skokiem w wykrytych zarażeniach (z 800 do 6,000 i parę dni)

Według nich nie jest to oznaka przyspieszania infekcji, lecz jedynie decentralizacji badań krwi. W ostatnich dniach sprowadzono do coraz to większej ilości szpitali narzędzia do wykrywania virusa, co zwiększyło liczbę wykrytych zarażen.

Parę słów ode mnie + odpowiedzi na wasze komentarze.

1. Przepraszam za mój język polski. Od 9tego roku życia mieszkam za granica i nie posługuje się tym językiem. Bardzo lubię pisać, niestety sprawia mi to dużo trudu w PL gdyż nie znam zaawansowanych wyrażeń, dla tego często po prostu muszę tłumaczyć w głowie z angielskiego na polski.

2. Czy wirus można wyleczyć?
Wirus ten nie jest jakiś super specjalny, który wpływa na ciało w jakiś nieznany dla nas sposób. Powoduje on silne zapalenie płuc, i jeżeli organizm jest na tyle silny aby je przezwyciężyć, to człowiek sam się z tego leczy. Więc, jeżeli kiedyś miałeś wykopku wirusowe zapalenie płuc i nie umarłeś , to przeżyłeś to co Chińczycy.

3. Tydzień temu podałem link gdzie można te wszystkie informacje przeczytac na własną rękę, ale dostałem mało plusów. Kolega @gilu podzielił się w komentarzach źródłem więc wrzucę je jeszcze raz dla tych którzy nie chcą czekać na nowe posty https://3g.dxy.cn/newh5/view/pneumonia?from=singlemessage
Pobierz Janusz_Dmowski-Zubr - #chiny #chiny  #wirus   #2019ncov  #chinskieakcje

Aktualny s...
źródło: comment_JFrSwVt9WY8ed3Zvv5BChQTpsDMXlxyv.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@Janusz_Dmowski-Zubr: moim zdaniem polski nie jest dla Ciebie żadnym problemem, świetna i rzetelna robota, od razu obserwuje i czekam na rozwój wydarzeń, wielkie pozdro trzymaj się tam i powodzenia. Mam takie jedno pytanie w związku ze wcześniejszymi postami pisałeś że powietrze jest tam bardzo zanieczyszczone. Czy to nie jest przypadkiem tak, że starsze osoby z automatu jakby mają większy problem z układem oddechowym? Stąd głównie umieralność osób starszych.