Wpis z mikrobloga

mirki z #modelarstwo #modelerc moze troche #drony #rc #betaflight
zamowilem kontroler lotu, ktory ma obsluge 6 serw, poki co jednak musze sie zadowolic tym co mam - max 4 serwa.
Bedzie to zamontowane w szybowcu, brakuje mi 2 wyjsc PWM na klapy, wymyslilem sobie, ze podlacze je bezposrednio do odbiornika i bedzie to dzialac. Pytanie jest, czy duzo trace nie majac podlaczonych klap poprzez FC z #inav ?
  • 5
  • Odpowiedz
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: no trochę tracisz ;) Zresztą - podłączasz odbiornik przez pwm (pojedyncze) a nie jakiś sbus/ibus ?
w betaflight można przez resource przealokować sobie wyjścia, pwm co prawda nie na każdy dowolny pin procesora, ale można zrobić bardzo dużo. Może te dodatkowe brakujące pwmy dorób na jakichś wolnych pinach, np od sterowania ledami ws2811 czy co tam ci zostaje ?
  • Odpowiedz
@hrumque: odbiornik polaczony sbusem, jednak ustawiony tak, ze pierwsze 8 kanalow przez sbus a pozostale 9-16 na pinach PWM odbiornika (frsky) fajny polsrodek.
zgadzam sie, ze w betaflight mozna zmienic resources, niestety w inav juz nie z tego co gdzies uslyszalem, chyba Pawel Spychalski sie sam o tym mowil. Slyszalem rowniez, ze inav jest lepszy do szybowcow czy skrzydel niz betaflight, dlatego akurat taki wybor, mozesz potwierdzic? probowalem ardupilot, ale cos
  • Odpowiedz
Slyszalem rowniez, ze inav jest lepszy do szybowcow czy skrzydel


@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: jest, ale jeszcze lepszy jest ardupilot (o ile twój FC jest na liscie wspieranych, no chyba że chcesz sobie kompilować z kawałków ręcznie).
Inav ma sporo ograniczeń, które doprowdziły mnie do #!$%@? - np "nie wdrożymy protokołów Dshot dla ESC, bo nie, bo dshot to są przeważnie ESCe droniarskie wyścigowe, a inav nie jest do dronów wyścigowych, więc nie". A
  • Odpowiedz