Wpis z mikrobloga

Hej jest tu ktoś z #ocd #nerwicanatrectw ? czy też ktoś z was zauważył że palenie pomaga wam z natręctwami ? osobiście palę bardzo rzadko, dotychczas samemu prawie że wcale nie paliłem, paląc jedynie czasami na jakichś spotkaniach ze znajomymi bądź imprezach i to zazwyczaj tylko jak ktoś mnie częstował, ale w sobotę jak byłem na mieście ze znajomymi kupiłem sobie paczkę no i zostało mi sporo fajek, no i jak już byłem w domu to sobie zapaliłem jednego akurat w momencie kiedy miałem spory natłok niechcianych myśli oraz natręctw i po zapaleniu wszystko poszło jak ręką odjął, dzisiaj też miałem taką samą sytuację.

#psychiatria #palenie
  • 4
@322-random_user: Ja tam osobiście tak czy siak nie chciałbym palić jakoś bardzo dużo bo nie chcę wpaść w nałóg, ale jakbym ustalił sobie jakieś limity w stylu nie palenia więcej niż dwa dni z rzędu i że np. jedna paczka ma mi starczyć na jakiś czas, no i przy okazji będę sobie robił jakieś dłuższe przerwy to może się to okazać pomocne.
@Ortalionowy_Rycerz: @322-random_user: Odpowiednie leki i niektóre środki psychoaktywne "działają" w miarę dobrze na większość zaburzeń lękowych oraz nerwic ale po odstawieniu ich objawy wracają i to często nawet nasilone! Przy OCD skuteczniejsza jest psychoterapia a jeżeli natręctwa utrudniają "normalne" funkcjonowanie dodatkowe wprowadzenie farmakoterapii. Palenie papierosów może by kolejny sposobem kompulsywnej redukcji natrętnych myśli, czyli prowadzić do pogłębienia OCD.