Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich z tagu #rozbiorka
chciałbym się spytać wszystkich mikrów, którzy składali ostatnio zamówienie od @boa_dupczyciel, czy wszystko jest okej z ich zamówieniami.
Na wstępie nadmienię, że zastanawiałem się czy umieścić post, czy zapomnieć o tym, ale postanowiłem to zrobić, czemu - przeczytacie niżej.

Zacznijmy od tego, że zamawiałem już aventusa od boa_dupczyciel w listopadzie. Biorę pod uwagę zmienność batchy.
Biorę pod uwagę też, że zamawiałem oleje (w tym Aventusa) od @pawelwojciech i rozrabialem je ze spirytusem.
Aventus z listopada był eksplozją zapachu - porzeczki aż chciały cię zjeść na wejściu. Aventus z listopada na saunie zmieniał się w odrębny zapach, męski, inne nuty wychodziły na wierzch.
Wczoraj odebrałem trzecią już paczkę od @boa_dupczyciel (wszuystkie poprzednie były okej, a z tego 3 zamówienia tylko Aventus śmierdzi spirytusem).
Spsikałem się Aventusem.
jakie było moje zdziwienie, gdy po przyłożeniu nosa do dłoni w moje nozdrza wbił się zapach spirytusu. Nie wbił się zapach oryginału, którego to tak mam w pamięci. Za to od razu pojawiły się identyczne nuty jak w przypadku oleju od @pawelwojciech.
Nie chcąc działać impulsywnie, pojechałem na saunę spryskany na lewej dłoni aventusem z wczoraj od @Boa, a na prawej dłoni miałem swój rozrobiony olej od pawła. Różnica? brak. Czy "oryginalny" aventus choć odrobinę zmienił zapach na saunie? Nie. Nic a nic.
Przyjeżdzam zdenerwowany (już) do domu. Psikam nerwowo avenusem od boa na dłoń i podsuwam różowej do powąchania. Czujesz spirytus? Czuje. bez żadnego zawahania.

Przyjeżdzam do pracy (dziś). Psikam rękę wspólnika - wąchaj
Psikam rękę pracownika - wąchaj
Co czujecie pytam
- Spirytus - odpowiadają
specjalnie nie pytałem ich czy czują spirytus, tylko co czują. Spirytus ohydnie drażni nozdrza, dlatego mam prośbę do innych mirków, które składały zamówienia - proszę, sprawdźcie czy u Was w niektórych perfumach też może być wyczuwalny spirytus.
Z wczzorajszego wieczornego researchu, wiem że są tutaj mirkowie, którym nie zgadzają się inne zapachy. Prosiłbym o weryfikację i zgłoszenie się.

Dodam, że gdyby nie fakt, że zamówiłem kilka(naście) olejów od pawelwojciech i rozrabialem je spirytusem - pewnie bym się nigdy nie zorientował, że dostałem bunka. Proszę jeszcze raz wziąć pod uwagę, że miałem styczność z poprzednim oryginalnym Aventusem i mój mózg dokładnie zakodował ten zapach, zarówno normalnie - jak i na saunie.
Nie robiłbym afery, gdybym nie miał do tego podstaw.
pozdrawiam
#afera

@mlodysum: @spuchlak: @dididoox: @mjk: @mlodziutki84: @ango199169: @Gunnersaurus: @Wygryw_z_wyboru: @Gorillazz: @aradzisz: @sliceer: @Seamaster: @LondonGrammar: @Sanco1: @Cezzarrr: @przemilcze: @gg_jap: @konsonanspoznawczy: @Agrael91: @50iq90kg7cm: @dawid131: @Pikieros: @VintageMan: @bemo: @jaropincet: @sveq91: @kamiol3: @grv_: @giorgioborgio: @sskeleton: @con987: @Pikieros: @Wrilan: @diabel_z_piekla: @Wybranyloginjestzajety2: @ptak_powszedni: @Mayster90: @Soothsayer: @shackup: @Mywave: @kptfantastic: @mike_perfume: @czasem_ruda: @cycu12: @Mywave: @cibronka: @radzieckikosmonauta: @Uncpy: @kfasio: @Atuannauta: @cotenwypok: @renegat: @JaToNieOn: @renegat: @snejdan: @marcel1337: @high_hopes: @LivingBrain: @Ziomek1987: @Mayster90: @stickoman: @s3bape: @tleszczyk: @BotQ: @Uniczek: @xserxses: @JesterHead_: @Krogalik: @wietnamiec:
bemo - Witam wszystkich z tagu #rozbiorka
chciałbym się spytać wszystkich mikrów, kt...

źródło: comment_1582099091IcDU7JCj3ZE6gj7zOBUL3B.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@bemo: dodam jeszcze, że deklaracji zebranych było na ok 640 ml, a flaszka miała 500ml to oficjalnie, bo nie wiadomo kto uderzył na priv jeszcze.
biorę pod uwagę, że ktoś mógł też zrezygnować z zamówienia, ale warto to skontrolować
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: przyjedź do mnie i dam ci do powąchania wszystkie odlewki oryginałów które mam, plus wszystkie rozrobione oleje spirytusem z genericoils i wtedy obydwoje zgodnie przyznamy w których czuć etanol
  • Odpowiedz
@Quimeen: rozumiem, dzięki za odzew. ja też poprzednie 2 zamówienia miałem 100% legit, a z trzeciego z czterech odlewek tylko Aventus mi nie leży.

dodam jeszcze, że właśnie przyszedł drugi pracownik - psikam mu dłoń, Adrian z Bartasem już się śmieją
a to dlatego, że drugi pracownik - Krzysztof - też czuje spiryt XD
Chętnie dojadę do 50 km do jakiegoś mirka, który chciałby zweryfikować ze mną moją otrzymaną butlę :)
  • Odpowiedz
prosiłbym o zabranie głosu Mirka, który dostał baccarat rogue 540 i też wyczuł w nim spirytus i miętę po pewnym czasie
tak się składa, że z ostatniego zamówienia od @pawelwojciech też miałem 540, rozrobiłem go 3 dni temu. też czuje miętę. a w oryginale mięty brak. w opisie perfum na necie też mięty nie uraczymy.
ja już wiem i domyśliłem się, do czego mógł zmierzać boa, ale sam nic nie zdziałam ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
JEŚLI KTOŚ MA DOSTĘP do metod analitycznych np. densynetru albo chromatografu lub czegokolwiek co jest w stanie zbadać skład perfum to mogę udostępnić KAŻDY flakon z którego odlewałem aby porównać z dowolną waszą odlewką. Póki ktoś tego nie jest w stanie tego szczerze i obiektywnie ocenić to proszę się ode mnie odstosunkować.
  • Odpowiedz
ostatni fakt o którym zapomniałem - po paru psikach po 30min aventus jest tylko bliskoskórny (ten teraz, co dostałem)
opinia moja, innego mirka i wspólasa + pracowników - także świeża
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: ja proponuje żebyś wysłał swoją próbkę do labu, a ja wyślę swoją, którą dostałem.
jak wykryją tam spirytus, to oddasz wszystkim pieniądze, które potencjalnie zarobiłeś z takiego procederu, kupisz każdemu oryginał, a na koniec oddasz "zarobioną" kwotę na dom dziecka. jeśli ja się mylę, i w moim batchu nie ma spirytusu i jest oryginalny, to ja dam na dom dziecka. okej?
  • Odpowiedz
@bemo: Opowiem swoją historie ale zaznaczam na wstępie że nie ma ona na celu kogokolwiek urazić.
Z racji tego że na tagu jestem świeżakiem i dopiero co wchodzę w wykopowy świat perfum zrzuciłem swoje odczucia na karb niedoświadczenia. ale do sedna
Jak wiedziałem że ma przyjść odlewka od boa to poszedłem sobie do notino powąchać sławnego aventusa i co to był za sztos, mega otwarcie i długo uwalniane aromaty i wyraźnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@bemo: Z mojego br540 od Boa też śmierdziało na początku spirytem i pachniał zupełnie inaczej niż ten z Quality, bardziej szpitalnie niż wata cukrowa. Wydawało mi się że to może z powodu zimna w którym były przetrzymywane perfumy (paczkomat) więc afery nie robilem. W domu wstrząsnąłem kilka razy dekanatem i jakoś po 2-3 dniach jak odlezaly dekanat przestał walić spirytem a zapach zrównał się z tym co czułem w Quality.

Wydaje
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Dzięki za odzew, - ja z mojej strony dodam, że wszystkie odlewki, które zamawiałem w zimie nie wykazały takiego procederu ze względu na zmianę temp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wygryw_z_wyboru: FWIW mi też BR540 Ex pachnie inaczej niż z sampla i różnice sa wyczuwalne. Aventus aktualny ze splasha tez pachnie inaczej niż poprzednie ze splasha i jeszcze inaczej niż Aventus 100 ml którego mam flakonik. No co ja na to poradzę. Aventus też sie mnie w ogóle nie trzyma. 10 psików to standard. Przy czym z flaszki jest mocniejszy niz ze splasha a ze splasha bliskoskórny.
  • Odpowiedz
@bemo: wczoraj odebrałem paczke, dzisiaj mam na sobie Aventusa i osobiście nie czuje/czułem spirytusu. Porównywać mogę go jedynie z CDNI, którego odlewke mam i wydaje się niemal identyczny, odrobinę mniej dymny.
  • Odpowiedz