Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich z tagu #rozbiorka
chciałbym się spytać wszystkich mikrów, którzy składali ostatnio zamówienie od @boa_dupczyciel, czy wszystko jest okej z ich zamówieniami.
Na wstępie nadmienię, że zastanawiałem się czy umieścić post, czy zapomnieć o tym, ale postanowiłem to zrobić, czemu - przeczytacie niżej.

Zacznijmy od tego, że zamawiałem już aventusa od boa_dupczyciel w listopadzie. Biorę pod uwagę zmienność batchy.
Biorę pod uwagę też, że zamawiałem oleje (w tym Aventusa) od @pawelwojciech i rozrabialem je ze spirytusem.
Aventus z listopada był eksplozją zapachu - porzeczki aż chciały cię zjeść na wejściu. Aventus z listopada na saunie zmieniał się w odrębny zapach, męski, inne nuty wychodziły na wierzch.
Wczoraj odebrałem trzecią już paczkę od @boa_dupczyciel (wszuystkie poprzednie były okej, a z tego 3 zamówienia tylko Aventus śmierdzi spirytusem).
Spsikałem się Aventusem.
jakie było moje zdziwienie, gdy po przyłożeniu nosa do dłoni w moje nozdrza wbił się zapach spirytusu. Nie wbił się zapach oryginału, którego to tak mam w pamięci. Za to od razu pojawiły się identyczne nuty jak w przypadku oleju od @pawelwojciech.
Nie chcąc działać impulsywnie, pojechałem na saunę spryskany na lewej dłoni aventusem z wczoraj od @Boa, a na prawej dłoni miałem swój rozrobiony olej od pawła. Różnica? brak. Czy "oryginalny" aventus choć odrobinę zmienił zapach na saunie? Nie. Nic a nic.
Przyjeżdzam zdenerwowany (już) do domu. Psikam nerwowo avenusem od boa na dłoń i podsuwam różowej do powąchania. Czujesz spirytus? Czuje. bez żadnego zawahania.

Przyjeżdzam do pracy (dziś). Psikam rękę wspólnika - wąchaj
Psikam rękę pracownika - wąchaj
Co czujecie pytam
- Spirytus - odpowiadają
specjalnie nie pytałem ich czy czują spirytus, tylko co czują. Spirytus ohydnie drażni nozdrza, dlatego mam prośbę do innych mirków, które składały zamówienia - proszę, sprawdźcie czy u Was w niektórych perfumach też może być wyczuwalny spirytus.
Z wczzorajszego wieczornego researchu, wiem że są tutaj mirkowie, którym nie zgadzają się inne zapachy. Prosiłbym o weryfikację i zgłoszenie się.

Dodam, że gdyby nie fakt, że zamówiłem kilka(naście) olejów od pawelwojciech i rozrabialem je spirytusem - pewnie bym się nigdy nie zorientował, że dostałem bunka. Proszę jeszcze raz wziąć pod uwagę, że miałem styczność z poprzednim oryginalnym Aventusem i mój mózg dokładnie zakodował ten zapach, zarówno normalnie - jak i na saunie.
Nie robiłbym afery, gdybym nie miał do tego podstaw.
pozdrawiam
#afera

@mlodysum: @spuchlak: @dididoox: @mjk: @mlodziutki84: @ango199169: @Gunnersaurus: @Wygryw_z_wyboru: @Gorillazz: @aradzisz: @sliceer: @Seamaster: @LondonGrammar: @Sanco1: @Cezzarrr: @przemilcze: @gg_jap: @konsonanspoznawczy: @Agrael91: @50iq90kg7cm: @dawid131: @Pikieros: @VintageMan: @bemo: @jaropincet: @sveq91: @kamiol3: @grv_: @giorgioborgio: @sskeleton: @con987: @Pikieros: @Wrilan: @diabel_z_piekla: @Wybranyloginjestzajety2: @ptak_powszedni: @Mayster90: @Soothsayer: @shackup: @Mywave: @kptfantastic: @mike_perfume: @czasem_ruda: @cycu12: @Mywave: @cibronka: @radzieckikosmonauta: @Uncpy: @kfasio: @Atuannauta: @cotenwypok: @renegat: @JaToNieOn: @renegat: @snejdan: @marcel1337: @high_hopes: @LivingBrain: @Ziomek1987: @Mayster90: @stickoman: @s3bape: @tleszczyk: @BotQ: @Uniczek: @xserxses: @JesterHead_: @Krogalik: @wietnamiec:
Pobierz bemo - Witam wszystkich z tagu #rozbiorka
chciałbym się spytać wszystkich mikrów, kt...
źródło: comment_1582099091IcDU7JCj3ZE6gj7zOBUL3B.jpg
  • 94
@boa_dupczyciel: A jak to się bada? Na zawartość spirytusu? Mogę mieć dostęp do aparatów HPLC / GC, ale nie mam wiedzy jak to zrobić ani ile kosztuje. Jak wiecie, proszę o wskazówki, przedyskutuje z analitykami.
@bemo @Wygryw_z_wyboru Miałem BR540 od Mirka SnoobDuog i też dawał spirytem. Mało tego, miałem próbkę od samego Kukurydziana z miasta Paris, i również otwierał się alkoholowo. Na forach zetknąłem się również z opinią, że przynajmniej niektóre serie tak właśnie mają. Także tutaj dyskusja chyba nie ma sensu.

@boa_dupczyciel @grv_ Jakiekolwiek badania laboratoryjne nie mają sensu w przypadku gdy batche się od siebie tak bardzo różnią. Bo co daje informacja, że próbka różni
@kocia_morda: nie mam sprzeciwu na różnicę w batchu, tylko na 10 sekundowe otwarcie spirytusowe, które drażni nozdrza. sam zapach jest po 30 min tylko bliskoskórny, a to i tak za dużo powiedziane.
Prosiłbym o opinię użytkowników Aventusa jak długo czują perfumy ^^ przecież tu nawet projekcji nie ma, nie mówiąc o tym jak mocno zapachy przenikały przez siebie i eksplodowały po otwarciu. a zapach zmieniał się z czasem.
tutaj zapach nie
Jakiekolwiek badania laboratoryjne nie mają sensu w przypadku gdy batche się od siebie tak bardzo różnią.


@kocia_morda: ale nie będą się aż tak bardzo różniły że w jednym batchu wyjdzie 80% alkoholu, a w drugim 90%
dodam jeszcze, że wszystkie oleje które rozrabiałem z genericoils po psiknieciu zostawiaja tlusta maz na skórze
na palcach idzie wyczuc tlusta warstewke
to samo ma miejsce z aventusem ktorego dostalem
to samo nie ma miejsca z oryginalnymi odlewkami, ktore mam (badz oryginalnymi flakonami)

bron boze nie sadze o nic pawelwojciech. wspominam go w tej historii, bo bralem od niego oleje z genericoils i rozrabiałem je spirytusem. ostatnie 3 dni temu. ze swojej
@Lugi: Mam wrażenie, że odczucie 'alkoholowości' nie do końca skorelowane jest z zawartością etanolu, a bardziej z zawartością substancji, które ten zapach maskują. Spirytus 70% i 96% pachną z grubsza tak samo, a różnica w zawartości jest spora.
I tak np. Baccarat, który na pewno ma dużą zawartość olejków (zostawia 'tłustą' plamę na skórze) pachnie alkoholem, a wiele wód toaletowych, które zawierają sporo więcej etanolu, wcale tak bardzo nie drażnią nosa.
OŚWIADCZAM WSZEM I WOBEC

że Aventusy, które rozlewałem, to oryginalne Splashe od Creeda.

NIGDY nie miałem w rękach ani nie wąchałem, nie posiadałem i nie rozlewałem żadnego z olejków/podrów etc.

Mogę przedstawić dowód zakupu KAŻDEGO zapachu, który rozlewałem.
Mogę udostępnić każdy batch każdego zapachu oraz zaufanemu mirkowi wysłać każdy flakon z pozostałością soku, z którego odlewałem mirkom celem porównania dowolnym sposobem naukowym lub organoleptycznym.
  • 0
@bemo Ja u siebie nie czuję spirytusu, porównać mogę jedynie do CDNI. Zasadniczo różni się tylko otwarciem, armaf jest chemiczno cytrynowy. Tutaj tej chemii nie czuję.
@bemo Przecież nie od dziś wiadomo, że ostatnie wypusty Aventusa są cienkie jak sik nietoperza i trzeba sie nimi oblewać, żeby coś poczuc. Co do spirytusowego otwarcia, to mam kilka zapachów zakupionych w legitnych perfumeriach i też potrafią zajechać alkoholem przez pierwszych kilka sekund. Nie jest to nic nadzwyczajnego.

@bemo Wczoraj odebrałeś tę paczkę? Z oaczkomatu? Jeśli tak, to jest szansa, że jak perfumy przeleżała trochę w zimnie, to tymczasowo mogą pachnieć inaczej. Raz już tak miałem z jednymi peefumami, że testowałem je od razu po przyniesieniu do domu z paczkomatu i nie dało się tago wąchać. Nie czuć było żadnej z nut, tylko jakiś chemiczny miszmasz. Następnego dnia nic się nie zmieniło. Stwierdziłem, że to poprostu wina marnej jakości perfum