Wpis z mikrobloga

104/100

Trochę czasu już minęło, ale pora wrócić do przynajmniej jako takiej regularności.
Dzisiaj podjęto bardzo ważną decyzję dotyczącą naszej ukochanej ligi. Od sezonu 2021/22 w Ekstraklasie będzie 18 drużyn, które rozegrają 34 kolejki. Co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji. Moim zdaniem nie było jeszcze w Ekstraklasie lepszego systemu niż ESA37 z podziałem punktów (który miał sens w porównaniu z ESA37 bez podziału), a liga 18 zespołowa przy problemach, z którymi mierzą się nasze drużyny jest przesadą.
Najgorsza w tym wszystkim jest jednak konsekwencja ekstraklasowiczów i PZPN-u w byciu niezdecydowanym. Nie wiem, czy jest jakaś inna liga europejska, która tak często zmieniałaby zasady i nic dziwnego, że kolejna zmiana zasad w sumie nikogo nie grzeje.

A co tam dzisiaj w Ekstraklasie?
Zaczniemy od starcia Pogoni Szczecin z Łódzkim Klubem Sportowym Łódź. Szczecinianie są zdecydowanym faworytem tego fantastycznie zapowiadającego się widowiska. ŁKS walczy o życie i póki co tą walkę przegrywa, ale Rycerze Wiosny zyskali swój przydomek nie bez przyczyny. W dodatku, w dotychczasowych wiosennych spotkaniach ŁKS grał całkiem nieźle (choć przełożyło się to tylko na 1 punkt).

O godzinie 20 czeka nas pojedynek dnia. Górnik dobrze zaczął wiosnę, a jeżeli dziś wygra to zrobi bardzo duży krok w kierunku utrzymania. Śląsk? Na pewno mógł zacząć lepiej, szczególnie się nie popisał w spotkaniu z wówczas słabą personalnie Lechią, ale punkt w spotkaniu z Pogonią na pewno nie świadczy o wrocławianach źle. Faworytem tego meczu jest Śląsk, ale Górnik nie wypada sroce spod ogona i może zdobyć we Wrocławiu 3 punkty.

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna
Bartoni - 104/100

Trochę czasu już minęło, ale pora wrócić do przynajmniej jako ta...

źródło: comment_1582300472Rdt2CYRfliLQlEangAI4Px.jpg

Pobierz
  • 11
@Bartoni wolałbym jedno z wyjść:
Pozostawienie ESA 37
Pozostawienie ESA 37 + spadające 3 drużyny
zmniejszenie liczby drużyn wzorem Szkocji, Austrii

18 i więcej drużyn ma sens w ligach, gdzie 5-6 miejsce daje możliwość gry w pucharach, bo chyba u nas nie będzie żadnych Play offów o odpadnięcie w lipcu z LE jak np. w Holandii? Przy 18 drużynach, na dnie tabeli 2 ostatnie ekipy powinny spadać, a ekipy z miejsc 15-16
@Vitkacy: oczywiście, że to jest lepsze niż rozpaczliwe ściąganie 30letnich Słowaków w okienku zimowym byle zaatakować górną ósemkę. Do tego mniej stresów, mniej zwolnień za brak awansu do górnej ósemki. Co przełoży się na dłuższą pracę trenerów czyli większą stabilizację w klubach co może przyczynić się rozwojowi długofalowym klubu
@Bartoni niektórym widzę, że szydera przykrywa oczy, poziom ligi mimo wszystko idzie w górę, toteż powiększenie ligi o te dwa zespoły będzie krokiem rozwojowym.
Bardzo się cieszę, że powrócimy w końcu do zdrowego modelu, polski futbol w końcu wyjdzie z dołka, zyski z praw telewizyjnych itd. będą rosły, a kluby wraz z szkoleniem będą systematycznie wchodziły na coraz to wyższe szczeble.
@Inszallah: Ostatni jestem do szydzenia z naszej ligi. Powiększanie Ekstraklasy przy utrzymaniu obecnych wymogów licencyjnych spowoduje niezłe jaja z awansami.
Ja bym ligę zostawił 16-zespołową i zrobił 1 spadek + 1 baraż. Jeśli chodzi o sam system to wolałbym ESA37 z podziałem.