Wpis z mikrobloga

Kolejna dioramka, tym razem zmiana klimatu z Herosków na inna kultową grę z mojego dzieciństwa - Diablo 2.
Zostań na chwile i posłuchaj - nie zapomnij kliknąć, włączyć dźwięk ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Wyjątkowo otaguję ten jeden raz #heroes3 bo z tego tagu wywodzi się pomysł na serię, więc osoby znające mnie tam z moich prac mogą się dowiedzieć, że otwieram tag autorski: #vvit0stwosz


Zachęcam do obserwowania ʕʔ
Dla chętnych link z tapetką 3000px TUTAJ a poniżej krótki opis.

Wiedząc jakie wiadro pomyj spłynęło na Blizzard za cukierkowe #diablo3 nie chciałbym usłyszeć że mój fan art poszedł w tym samym kierunku. Przegrzebałem internet i znalazłem wiele informacji na temat palet kolorów użytych w grze, i na tej podstawie opracowałem profil w #lightroom którym pokolorowałem każdą klatkę z animacji.
W post procesie w After Effects dodałem padający deszcz. Mam nadzieję, że udało mi się osiągnąć dobry efekt końcowy.
Samo obozowisko oczywiście nie jest 1:1 takie jak w grze, ale wynika to z konwencji dioramy jaką przyjąłem - w końcu to fan art, zabawa formą i treścią.
Praca powstała na Redshifcie w Cinema4D, z ważniejszych pluginów i dodatków w użyciu były: Forester (drzewka, krzaczki, trawa), TurbulenceFD (symulacja ognia), nieco zmodyfikowana kilka obiektów z Medieval Market od Kitbash3D, część obiektów (skały, roślinki) jest z Quixel Megascans. Animowane postaci Charsi i Caina stworzylem w Adobe Fusion i animowałem w Mixamo. Kury animowałem ręcznie, dlatego sa takie koślawe xD

vvit0 - Kolejna dioramka, tym razem zmiana klimatu z Herosków na inna kultową grę z m...
  • 55
  • Odpowiedz
@vvit0: ale to jest przępiekne. Byłoby możliwe, żeby przenieść to do rzeczywistości np. w formie kuli śnieżnej? :D

EDIT: Swoją drogą masz bardzo chwytliwe imię i nazwisko - pasuje do artysty :D
  • Odpowiedz
  • 1
@Giacomina: Na pewno dzięki technologii druku 3d, po pewnych modyfikacjach w projekcie byłoby to możliwe :)
Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
  • 1
@Niebadzlosiem: Ah weź nawet nie mów, mnie też trójka zawiodła pod wieloma względami. Ciekawe czy po tych kilku latach teraz, wielu patchach coś się poprawiło?
  • Odpowiedz
@vvit0: Kupilem ostatnio by pograc na wyjeździe we Włoszech xD w 3 w coopie po nartach.
Jakoś woleliśmy się smiać z wirusa niż w to grac xD Kurde niby doszła klasa, błędy ponaprawiane ale całośćśrednia.
Nie warta nawet tych 83zł za pakiet ze wszystkim.
W sam raz na raz ;d
  • Odpowiedz
@vvit0: No siema, kiedyś tam pisałem że będe robił swoje, postawiłem na świat Raymana, to była gierka w jaką sporo grałem w dzieciństwie, jak również ma sporo lokacji i bohaterów. I właśnie siedziałem i kombinowałem jakby tu zrobić, żeby udało się pokazać na jednej dioramie więcej i wymyśliłem obrót xD w końcu to obiekt 3d.
I widzę że na ten sam trop wpadłeś ;d A u Ciebie efekt jak zawsze zajebisty,
caribbean - @vvit0: No siema, kiedyś tam pisałem że będe robił swoje, postawiłem na ś...
  • Odpowiedz
ale to jest przępiekne. Byłoby możliwe, żeby przenieść to do rzeczywistości np. w formie kuli śnieżnej? :D

@vvit0: @Giacomina: jeszcze tak dodam, bo widzę że bliski mi temat się pojawił. Tak, jak najbardziej dało by się, sam siedzę w druku 3d, mam drukarkę i drukuję itp.

Wręcz jeśli ma się drukarkę z modułem do wymiennych wkładów filamentu - możnaby bez bawienia się w malowanie, drukować to w takich jak trzeba
  • Odpowiedz