Wpis z mikrobloga

Jak to jest z rekrutacją na studia, bo planuję po maturce wyjechać z kolegami trochę dorobić zagramanicę na 2-3 miesiące. Wiem, że jest normalnie rekrutacja online i tam wysyłam wszystkie dane, potem wyniki z matur itp. ale pewnie trzeba będzie przyjechać i osobiście też coś załatwić nie? Tak średnio mi się widzi jechać setki kilometrów tylko, żeby jakiś papierek podpisać. Najprawdopodobniej będą to studia zaoczne, jeśli ma to jakieś znaczenie chociaż jeszcze nie jestem pewien.
#studbaza #studia #rekrutacja #rekrutacjanastudia
  • 5
@mirage50: Czyli rejestrację ogarniam sobie normalnie online za granicą, a na miejscu muszę być dopiero od września i nie będzie problemu?
Nie będzie problemu z podaniem wyników z matury w tej rekrutacji elektronicznej? W sensie trzeba odebrać świadectwo maturalne i wysłać skan, czy mogę po prostu sprawdzić online i wypełnić? Bo cykam się że może być inba z tym jak będę za granicą.
@mirage50: Dobra, wychodzi na to, że muszę przed wyjazdem ogarnąć sobie upoważnienie do odbioru świadectwa maturalnego i upoważnienia do złożenia dokumentów na uczelniach i kierunkach które mnie interesują, dopiero wtedy bezproblemowo będzie to mógł załatwić za mnie ktoś inny, podczas gdy ja będę za granicą w okresie czerwiec-sierpień. Prosiłbym o potwierdzenie od osoby która była w podobnej sytuacji.