Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję opinii osoby która montuję/sprzedaję klimatyzatory

Miałem wstępną wycenę na Multi ,2 pomieszczenia łącznie do 50m2, jednostka zewnętrzna 4,1 kW i 2x wewnętrzna GREE GWH12QC , jednak przed podpisaniem umowy pojawił się brak na hurtowni/magazynie.
Dostałem propozycję założenia Sevra (mało ocen produktów) Aux (kiepskie oceny)
Gdyby ktoś mający styczność z branżą doradził, byłbym wdzięczny, nie chciałbym umoczyć tych 6 tys

Ewentualnie
Czy jest coś w podobnym stosunku jakości do ceny oraz bezawaryjny jak wszędzie polecana firma GREE ?

#klimatyzacja
  • 6
@Qros22: gree jest ok-z tego co pamietam (a ladnych kilka lat temu to bylo) jak pracowalem w firmie co montowala klimy to LG bylo dosc dobre. NIestety juz od dawna nie jestem w temacie wiec nie wiem-moglo sie cos pozmieniac.
@Qros22: Zdecydowanie nie LG, o Sevrze tylko słyszałem- podobno też robi to Gree- co nie oznacza, że ma to cokolwiek wspólnego z ich jakością. Gree jest bardzo ok, ale faktycznie obecnie są duże problemy z dostępnością. Zastanów się nad Haierem- moim zdaniem bardzo fajne urządzenia. Aux to lipa.
@Opluty3: tak z ciekawosci mozesz rozwinac dlaczego nie LG? Jak pisalem kilka lat temu jak robilem w branzy to montowalismy glownie LG (zarowno klientom prywatnym jak i firmom) i nikt nie narzekal. Cos sie zmienilo w ciagu tych kilku lat?
@gorzki99: Gigantyczny spadek jakości (koronnym przykładem jest zamiana skraplaczy z miedzi na aluminium, sam miałem spalony wentylator po miesiącu w artcool-u, w urządzeniu za taka kasę nie do pomyślenia). Byli na topie, ale teraz detronizuje ich lepszy Chińczyk. Do tego branża jest na nich pogniewana ;)