Wpis z mikrobloga

To nie jest clue #antynatalizm , ale zawsze warto przypomnieć. Może wam się nie spodobać, może wam zrujnować życie. Nuda w życiu i brak widzenia jego sensu nie jest powodem żeby nadać sobie sens nową zabawkę. Plus według badań im inteligentniejszy człowiek tym bardziej nie może wytrzymać z gaworzącym dzieckiem czy nawet przedszkolakom przez dłuższy czas. Czasami nawet kocha jak DNA każe, ale zbyt długa zabawa nie może sprawiać mu przyjemności i ma słabszą więź z dzieckiem. Więc jak jesteście w stanie pomyśleć to to zróbcie. Tylko #childfree #dzieci
M.....D - To nie jest clue #antynatalizm , ale zawsze warto przypomnieć. Może wam się...

źródło: comment_1584001805qnPyKabnpGagUC7uhNzAiU.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@MPXD: @kruszon_: No ale chyba teraz nie będziemy przerzucać się postami szczęśliwych i nieszczęśliwych matek XD.
Chyba ogarniacie, że są różne przypadki - Wy natomiast sprowadzacie całe macierzyństwo do jednego worka - wracjąc do początku rozmowy - brednie.
  • Odpowiedz
@safuka: czemu brednie? Mówimy że macierzyństwo ma dużą szansę się nie spodobać i naprawdę nie trzeba rzucać kością. Ogólnie rodzicielstwo to zabawa dla prymitywów którzy nic ciekawego nie są w stanie w życiu robić. Nie ma innego powodu na robienie dzieci niż nuda, hormony i marzenie o zabawie w domek
  • Odpowiedz
@safuka

Stwierdzamy, że rodząc dzieci nie robisz im żadnej przysługi, a jednocześnie możesz zrujnować życie sobie, bo nie jesteś w stanie przewidzieć konsekwencji.

Moje pytanie nadal aktualne, dlaczego warto sprowadzić dzieci na ten smutny jak #!$%@? świat (Twoje określenie)?
  • Odpowiedz
kruszon nic nie wyciągnęła z kontekstu


@MPXD: oczywiście, że wyciągnęła! Kontekst mojej wypowiedzi był taki, że mimo faktu iż na świecie zdarzają się nieszczęścia i wypadki to człowiek generalnie ma duże szanse na to aby szczęśliwie przeżyć życie a udane i szczęśliwe macierzyństwo jest możliwe i może sprawić wiele radości i satysfakcji .

@kruszon powyciągała moje wypowiedzi z kontekstu tak aby sprawić wrażenie że życie właściwie nie ma sensu - tylko
  • Odpowiedz
@safuka

mimo faktu iż na świecie zdarzają się nieszczęścia i wypadki to człowiek generalnie ma duże szanse na to aby szczęśliwie przeżyć życie


Dlaczego chcesz narażać swoje dzieci na te wszystkie nieszczęścia i w zasadzie skazywać na pewną śmierć? Masz ku temu dobry powód?

sprawić wrażenie że życie właściwie nie ma sensu


Niech zgadnę, tak wygląda to nadawanie sensu?
kruszon_ - @safuka 
 mimo faktu iż na świecie zdarzają się nieszczęścia i wypadki to ...

źródło: comment_1584013801w2Vco9LKMDkvazRB6hm1GB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@safuka: jeśli sensem życia jest zrobienie nowego dziecka to znaczy że nie ma sensu. Bo co będzie sensem życia dziecka? Zrobienie sobie kolejnego? I tak wkoło? Jeśli sensem życia jest go ciągle powielanie to samo w sobie nie ma

Ma szansę żeby przeżyć szczęśliwie, super. Ale miliony żyją nieszczęśliwie, a "szczęśliwi" nie potrzebowali by tego szczęścia, czyli zaspokojonych potrzeb, gdyby ktoś tych potrzeb nie stworzył. Przyjemne może być oglądanie zachodu słońca.
  • Odpowiedz
Niech zgadnę, tak wygląda to nadawanie sensu?


@kruszon_: nie zgadłaś - w ogóle dyskusja na poziomie infantylnych i dennych obrazków , i screenów z facebooka - stawia Was na poziomie gimnazjum - także ten... nie mam czasu - dobrego dnia.
  • Odpowiedz
@MPXD

może miesiąc później by się poczęła córka która byłaby teraz twoim oczkiem w głowie a o której teraz nie masz pojęcia.


Może miesiąc później zostałby poczęty synek z porażeniem mózgowym i historia potoczyłaby się zupełnie inaczej.

@safuka

Przykre, że kluczysz zamiast odpowiedzieć na pytanie.
  • Odpowiedz
@safuka: obrazek przecież tylko zilustrował to co pokazałeś. Ad facebookum też słabe, to z grupki która jest bezpieczna przystanią dla kobiet które przez podejście i wyobrażenia o lukratywnym macierzyństwie nie mają wsparcia na codzień
  • Odpowiedz
nie powinnismy miec dzieci bo sie z nami nie zgadzasz i nie wiesz jak dobrze odbic pileczke w dyskusji?


@paul772: nie powinniście mieć dzieci bo jesteście strasznie popaprani i właściwie to przydał by Wam dobry psychiatra a nie dziecko.
  • Odpowiedz
@safuka: czyli nie umiesz powiedziec dlaczego robienie dzieci jest moralne, potrafisz tylko stwierdzic ze my nie powinnismy miec bo tak wyobrazasz sobie swiat?
  • Odpowiedz
@safuka: co kto powiedział nieprawdę? W sumie kruszon proste pytanie zadała: sam widzisz jaki jest świat, spytała dlaczego chcesz mieć dziecko. Sam stwierdziłeś że dzieckiem nadaje się sens życia, prosiliśmy o wytłumaczenie i podaliśmy nasze.
Nie ma problemu ze nie chcesz dyskutować, ale tu widać bardzo silny instynkt wyparcia. Nasze wypowiedzi to proste ciągi logiczne, ty nie byłeś w stanie odpowiedzieć na nic to się obraziłeś i sobie idziesz. Nie musisz
  • Odpowiedz
@safuka: Moze jak napiszę Ci o moich własnych doswiadczeniach zwiazanych z macierzyństwem to dojdzie do Ciebie ze to nie radość i sens życia a jedynie zniewolenie i wyrzuty sumienia. Historia stara jak świat.Wpadka, naciski rodziny żeby urodzić, ślub. Wiedziałam ze to nie dla mnie ale dałam się zakrzyczeć.Pierwsze 7 lat zycia mojego dziecka to był dla mnie istny koszmar. Kupy, kaszki, durne zabawy i odpowiadanie po tysiackroć na pytanie "czemu?". Notoryczne
  • Odpowiedz