Wpis z mikrobloga

Pytanie do wierzących. Skoro wirus zabija tak samo Chińczyków niewierzących jak Włochów i Polaków wierzących to o #!$%@? tu chodzi ? Gdzie tu jakaś ochrona boża ? XD beke mam jak jakiś katolik czy inny.wierzacy mówi że Bóg mu pomaga. Umieracie z taką samą częstotliwością i w tym samym wieku co ateiści . Na te same choroby. Tak samo szczęśliwi lub nie szczęśliwi. Tracicie czas na jakieś modlitwy zamiast wziąć się za robotę i rozwiązać temat. Wirusa powstrzymamy my ludzie - naukowcy - ateiści głównie #kosciol #chrzescijanstwo #wiara #bog
  • 14
@Megasuper Na każde takie pytanie jest jedną odpowiedź - niezbadane są wyroki boskie/Bóg tak chciał/Bóg go w niebie potrzebował i inne takie #!$%@?. Jak nie można czegoś racjonalnie wytłumaczyć to cyk karta "Bóg wszechmogący ktorego głupie ludzie nie rozumieją i jego poczynania są niepojęte" i sprawa załatwiona
@szzzzzz: niestety kosciol nie potrafi albo nei chce (nie wiem dlaczego) sie zreformowac.
W głębszym zrozumieniu filizoficznym ktorego nie chce mi sie kolejny raz udowadniac, to co rozumiecie pod pojeciem boga ma calkowicie inny wymiar. Tutaj upraszczacie i wykazujecie sie niezrozumnieniem. Pisze to jako "ateista"
@szzzzzz: niczym sie nie roznisz od wierzacych, osadzasz sie w konkretnych barierach wynikajacych z definicji wyrazu agnostycyzm.
Agnostycy w mojej ocenie (a takim sie okreslalem przez 2-3 lata) są niepotrzebnie obojętni. Agnostycym pozornie daje odpowiedz wielu osobom w stylu : "nie wiem, nie dowiem, nie obchodzi mnie to właściwie" tzn nie zajmuje konkretnego stanowiska i pozwala uspokoić sumienie/ zwalczyc dysonans.
Nie pamietam filozofii tego kierunku, ale chyba sie nie myle
@Megasuper: Nierozumiesz Boga, ani Chrzescijanstwa. Dla Boga najwazniejsze jest to aby kazdy był zbawiony. Gdyby Krolestwo Boze było z tego swiata to ateisci i inni wyznawcy mogli by patrzec z zazdroscia na Chrzescijan. Wtedy tak jak mowisz Chrzescijanie by nie chorowali, mieli by wszystkiego pod dostatkiem. Jezeli ktos nie zrozumie cierpienia zawsze bedzie zadawal sobie to pytanie i nigdy nie przyjmie Boga do swojego serca. Zachecam do lektury Dlaczego Chrzescijanie cierpia