Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś spec od smartfonów? Mam p30 pro i od jakiegoś czasu zauważyłem że duże źródła światła się rozmazują, np słońce albo księżyc picrel. Bawiłem się ustawieniami w trybie pro ale nie dało uzyskać się lepszego efektu. Obiektyw do wymiany? Jest na nim szkło ochronne, flexible glass bo jest wypukły. Mogę jedynie udać się do serwisu na wymianę?
#fotografia #smartfon #telefony #android #huawei
Fever105 - Jest tu jakiś spec od smartfonów? Mam p30 pro i od jakiegoś czasu zauważył...

źródło: comment_1584236326YkjPD3j3bDrUkBo6v9XarA.jpg

Pobierz
  • 19
Jest na nim szkło ochronne


@Fever105: dokladanie jakis gowno szkiel na bardzo zaawansowana optyke to nienajlepszy pomysl. Jakosc obiektywu bedzie tak dobra jak najgorszy element optyki. Dolozyles jakis dziwny klej do optyki i szkielko za kilka centow? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@sierzchula ten efekt był widoczny również bez tego 3mk. Poleć coś lepszego zatem. Szkło na obiektyw jest tu konieczne bo obiektyw jest wypukly i każdy kontakt z biurkiem czy inna powierzchnia płaska tworzy na nim rysy
@Fever105: "z gowna bata nie ukrecisz", mozliwe ze za duzo wymagasz od telefonu. Obiektywy za 6000zl potrafia miec problemy pod swiatlo a Ty oczekujesz braku flar. Do tego chcesz czulosci matrycy ktora jest nieosiagalna w sprzetach profesjonalnych za kilkadziesiat tys pln ( ͡° ͜ʖ ͡°) cala magia "jakosci" smartfonowych zdjec opiera sie o oprogramowanie. Gwiazdy w dzien? No myslisz jak sa dodawane ( ͡° ͜ʖ
  • 0
@sierzchula słuchaj ziomeczku. Widzę że wiesz więcej niż ja oraz osoby z supportu. Wysłałem im na czacie zdjęcia które budzą moja wątpliwość i od razu mnie wysłali do serwisu
czułość ISO 409600 to dla ciebie mało?


@arusm: ISO to nie czułość matrycy, tylko o ile sygnał zostaje cyfrowo pomnożony z wartości bazowej, przy okazji uwydatniając jej wady. Możesz mieć i miliard ISO, nic to nie da jak matryca będzie słaba. Żeby uchwycić detale z najjaśniejszego elementu kadru oraz najciemniejszego, potrzebujesz czułej matrycy, a dokładniej nazywając, matrycy z jak największą rozpiętością tonalną (dynamic range), czego w telefonie nie uświadczysz zbyt prędko.