Wpis z mikrobloga

@ChickenTabu z tego co wiem, może Cię wysłać na przymusowy jedynie jak.masz jakiś zaległy do wybrania. A ogółem jeśli masz umowę o pracę to powinien Ci wypłacic - najniżej chyba 60 %, ale to trzeba się w umowę zagłębić.
@ChickenTabu: no i dobre pytanie. Pracodawca nie moze Cie wyslac na urlop-moze sie z Toba dogadac i sam pojdziesz.
Ale pytanie jest szersze: z pktu widzenia pracownika: pracodawca mnie wysyla na postojowe wiec mniej zarabiam i za co mam oplacic oplaty
z pktu widzenia pracodawcy: wysylam ludzi do domu bo zostanwdomu, kwarantanna itp-skoro siedza w domu to dlaczego mam im placic?
Patrzaj zawsze szeroko a nie tylko z jednego punktu widzenia
@gorzki99 ale to nie jest tak, że na tą chwilę rząd ma w tym pomóc aby takiemu pracownikowi wypłacić postojowe?
Jeśli moje siedzenie w domu się przedłuży to do końca roku mam zostać bez jakiegokolwiek urlopu a mam go mieć w czasie gdzie nie mogę z niego tak naprawdę skorzystać?
@ChickenTabu: po 1: pracodawca nie moze Cie zmusic do wziecia urlopu.
po 2: rzad ma pomoc? czytasz co piszesz? jaki rzad ma pomoc? rzad nie ma swoich pieniedzy ma tylko te co ukradnie obywatelom.
po 3: nie patrz tylko z perspektywy czubka swojego nosa-pracodawca ma Cie wyslac do chaty i placic tak jakbys pracowal? Skoro pracodawca nie sprzedaje swoich uslug/towarow itp to z czego ma zaplacic? ale Ty masz dostac bo