Wpis z mikrobloga

@predek13: @incydent_kakaowy: @nowaosoba: @ms86: Tak, wiem. Dane z dupy.
Takich danych oficjalnie publicznie nie ma. Ale są firmy, które dla MZ przygotowują opinie i ekspertyzy.

Ale źródło to samo, dzięki któremu wiedziałem dwa tygodnie przed zamknięciem szkół o tym, że to zrobią.
W tej samej ekspertyzie było zalecenie zamknięcia urzędów/sądów. Także tego oczekujcie w najbliższych dniach.

Planowany jest również udział wojska w zamknięciu województw/miast/dzielnic. Oczywiście. Wiem. Przecież rząd
  • Odpowiedz
@nowaosoba: Wiesz... Dane z dupy. Ale z tego co wiem to scenariusz mówi o trzystopniowej klasyfikacji regionów. Przy czerwieni całkowity shutdown i dostarczanie pożywienia/leków przez służby.

W przypadku większy miast mówimy o dzielnicach. Mniejsze miasta w całości. Być może województwa w całości.
Planowany jest też nakaz używania maseczek.

Co do zamknięcia placówek edukacyjnych. Do końca marca jest to w zasadzie pewne. Prawdopodobnie można spodziewać się zamknięcia do maja/czerwca.

Oczywiście - to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TatoAktywny: dlaczego nie będzie zamknięcia stre/miast/dzielnic? Bo państwo nie jest w staje wydolnie zapewnić zaopatrzenia. A tak każdy sam sobie pójdzie do sklepu, dystrybucja działa jak co dzień, ludzie pracują, gospodarka przynajmniej w tym sektorze nie wali się na łeb na szyję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TatoAktywny: nie wiem czy zadales sobie pytanie jak wyglądałoby logistycznie zamknięcie miast. Zdajesz sobie sprawę jaka liczba służb musiałaby byc zaangażowana żeby: a) pilnować granic obszarów zamkniętych
b) dostarczać każdemu z osobna jedzenie (alergicy, itd, kto to jedzenie miałby kupować?)
Takie rzeczy łatwo się tylko mówi, jak zaczniesz się zastanawiac jakby to miało wyglądać to już nie jest tak kolorowo...
  • Odpowiedz
Zamykanie miast, przedłużenie czasu zamknięcia placówek edukacyjnych i administracyjnych spoko. Ale z tymi testami to info z dupy. Znam osobiście osobę która w tym siedzi, siedzę w tej branży też i wiem np. że często testy u pacjentów trzeba powtarzać bo aktualnie używane metody wypluwają wynik niejednoznaczny... I to nie są testy na grypę, proszę cię xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TatoAktywny: Raczej nie mamy na to warunków, Armii zawodowej mamy około 90tys. Raczej nie ma co liczyć że oficerowie starsi będą dowozić ludziom posiłki, więc odpada jakies 10tys, do tego kolejne kilka to obstawienie służb na obiektach, kolejne kilka/naście tysięcy to zapewnienie funkcjonowania jednostek i dowództwa na czas zamkneicia miast, okaże się że jeżeli chodzi o wojsko to zostaje 40-50tys ludzi do uzytku. Nie wiem jak ma się sytuacja w Policji,
  • Odpowiedz
@predek13: Nie często, ale zawsze. Przynajmniej dwa testy powinny być wykonane aby mieć prawidłowy wynik. I oczywiście - one są wykonywane, ale nie w pierwszej kolejności. Inna sprawa to czas oczekiwania - 14 dni...
  • Odpowiedz
@DEXTER2403: Przecież nie zrobią shutdown całego kraju na raz :) Poza tym - masz wojsko, policję i jeszcze chłopców bawiących się w wojsko pod tytułem WOT. Kolejne circa 20 000 ludzi.
Co do gospodarki - a w czym problem? Już teraz leży i kwiczy i dla wielu małych firm został podpisany wyrok śmierci.
Ludzie? A co to za problem? Wystarczyły obecne 2 tygodnie zamknięcia szkół i ogromna liczba ludzi nie będzie
  • Odpowiedz