Wpis z mikrobloga

UWAGA - PROŚBA O POMOC
Moja matka przed chwilą przekroczyła granicę POL-DE.Na kartach pobytu nie było nic o miejscu odbębnienia przymusowej 14-dniowej kwarantanny.W domu do którego ma przyjechać moja matka jest osoba z wysokiej gruoy ryzyka (choroba płuc,stwardnienie rozsiane).Moja matka jest tutaj zameldowana,ale pracowała na terenie Niemiec,gdzie były największe skupiska koronawirusa.

Myślałam,że na granicy będzie jakakolwiek informacja o wskazaniu miejscu kwarantanny.Nic takiego w formularzu nie było tylko pomiar temperatury (imie,nazwisko,PESEL,nr dowodu,adres zamieszkania).Co moja matka ma zrobić,aby sanepid nie umieścił jej na kwarantannie w naszym domu ? Jeśli jest nosicielem wirusa (może nie mieć objawów) to tej osobie,która tu mieszka grozi realne niebezpieczeństwo.Mieszkanie ma 2 pokoje przechodnie,wspólna łazienka i kuchnia.

Co mamy robić ?
#koronawirus
  • 5
@Bounty994 Niech idzie na spotkanie do biura wojewody i opowie mu o sytuacji, wtedy szybciutko znajdą jej miejsce xD. I przy okazji od razu zrobią jej test xD. Nie no żartuję niech zadzwoni lepiej.