Wpis z mikrobloga

#lekarz #dziecko #skora #dlonie #zapalenie #choroba

Hej, czy jest wśród jakiś dermatolog? Mam dzieciaka 8 lat, któremu od kilku dni na dłoniach robią się zaczerwienienia, zgrubienia i ogólnie otwierają się mikroranki. Na zdjeciu widać zmiany (posmarowane kremem więc trochę się to 'zlało'), ale wygląda to nieciekawie. Czy ktoś może podpowiedzieć co to za ustrojstwo? Obecnie żaden dermatolog nie przyjmuję, a trochę się z kobitą martwimy :/
nadmuchane_jaja - #lekarz #dziecko #skora #dlonie #zapalenie #choroba

Hej, czy jes...

źródło: comment_1585085296FnrOQTVKlvdNnvhd0rcn7o.jpg

Pobierz
  • 18
@nadmuchane_jaja: To jak sie dowiesz to daj znać:) mam tak samo ręce wysuszone pomarszczone jak u dziadka i mikrorany pękające do krwi pojawia sie najczęściej jak są mrozy , jedna dłoń jest czerwona druga nie #!$%@? wie co to xD
@nadmuchane_jaja dermatologiem nie jestem. Ale mam tak samo, a syn nawet gorzej. U mnie jest to spowodowane nadmiernym wysuszaniem skóry. By sobie jakoś poradzić mydło musi być mega nawilżające i muszę smarować bardzo często kremem ręce. Syn ma atopowe zapalenie skóry i nadmierne wysuszanie + reakcja "alergiczna" na niektóre środki czystości powoduje u niego rany. Gdy jest to spowodowane jakąś "alergią" to tylko sterydy w maści działa (on ma akurat advantan, triderm