Wpis z mikrobloga

Muszę zamówić sobie tunel foliowy, bo rozebrałem jesienią swój daszek na papryki #chilizgobim i teraz potrzebuję go czymś zastąpić.
Raczej jakieś budżetowe rozwiązanie, więc waham się pomiędzy tymi dwoma:

https://allegro.pl/oferta/tunel-foliowy-ogrodowy-szklarnia-3x6-18m2-pl-7132877844

https://allegro.pl/oferta/tunel-ogrodowy-foliowy-szklarnia-foliak-8x3m-24m2-8862738703

Pierwszy to polska konstrukcja z profili PVC, zaś drugi to typowa importowana chińszczyzna, ale z metalowych elementów. Pierwszy ma 18 m2, a drugi 24 m2. W tym chińskim wiem, że folia jest tandetna i po 2 sezonach już do niczego się nie nadaje. Ale jednak chińczyk o 1/3 powierzchni większy i jeszcze stówkę tańszy... Sam nie wiem.

Co myślicie? Jak uważacie? Może ktoś ma podobne?

Najchętniej to bym zrobił swój własny z solidnych prętów metalowych, ale teraz trochę nie czas na jeżdżenie i kupowanie prętów, foli oraz jeżdżenie na 2 weekendy na wieś, żeby to zespawać.

#tunel #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #uprawa #rolnictwo #pomidory #papryka #chilihead
  • 26
@gobi12: widziałem gdzieś na yt taki tunel z automatycznym otwieraniem (uchylaniem) okien, ale tam konstrukcja była metalowa i do tego zamiast folii był jakiś twardy materiał. Szkielet był na tyle sztywny, że się gościu wieszał na nim i nic się nie działo. Nie powiem - robiło wrażenie.
@WilczyPasterz: Drewnianego nie chce, bo nie mogę go potem łatwo przestawić. Planowałem zbudować z prętów budowlanych, ale no obecnie nie mam takiej fizycznej możliwości. Byłby o wiele bardziej solidny, z dobra folią i taniej niż te z mojego pierwszego postu, ale niestety muszę przez epidemię gotowca kupić.
@gobi12: pare lat to pewnie wytrzyma ale ani jeden ani drugi nie wyglada zbyt stabilnie, cienutkie rureczki jakis pijaczek sie zatoczy na działke i złozy sie to jak domek z kart( ͡° ͜ʖ ͡°),wiem ze nie masz możliwości samemu wykonać ale ja polecam cos w tym stylu robić wytrzymałe i estetyczne ale mniejsza już o estetyke, własnie szukam profili w dobrej cenie( ͡° ͜ʖ ͡