Wpis z mikrobloga

Tak więc dzisiaj moje PS4 doczeka sie nowego, wewnętrznego SSD. Ciekawe jak mocno przspieszy w porównaniu z SSD pod USB.

Tak czy inaczej, więcej miejsca, większa prędkość. Jeszcze bym zmodował jakoś system chłodzenia...ktoś ma jakieś pomysły czym w prosiaku zastąpić wiatraki tzn. jakie lepsze/cichsze można zainstalować?

#ps4
  • 16
  • Odpowiedz
@Koloses: No własnie to mnie wkurza. PS4 - jedna śrubka i masz SSD. Ale nie działa z pełną szybkością (inna rzecz, że jak PS4 się znudzi to dysk trafi do PC). Xbox - działa fanie, ale mega dużo rozkręcania, klonowanie dysku itd itp. Tak źle i tak niefajnie.
  • Odpowiedz
@Krabowski: Generalnie warto bo wymiana to dosłownie 5 minut i ja w swoim białym "grubasie" mam samsunga evo 860 no i konsola sama w sobie chodzi trochę lepiej i kilka sekund szybciej się wszystko wczytuje, bo ten czas dostępu też gra rolę, ale ogromnej różnicy pomiędzy tym zwykłym dyskiem sata 5400RPM (sic!) nie ma, co pokazuje jak bardzo po taniości Sony robiło tą konsolę.
  • Odpowiedz
@Krabowski: nie licz na jakiś ogromny skok, bo zyskujesz faktycznie może kilka sekund, ale zdecydowanie widać różnice, bo ładuje się szybciej niż kumpel w Division 2

  • Odpowiedz
@Krabowski: na razie godzinę kopiowały się gry z zewnetrznego na wewnętrzny. Aktualnie 1,5h robi się backup.

Potem reinstalacja systemu pewnie tez z godzina. Potem wgranie backup. Do północy się wyrobie oO
  • Odpowiedz
@Krabowski: musiałbyś całkiem system chłodzenia przerobić. Polecam zakup revoltec thermal grease (tania, bardzo dobra i nie przewodzi prąd więc możesz jej nie żałować) i wymienić pastę + jeżeli turbina jest tak samo jak w zwykłym PS4 to wyciąć na dole dziurę, w miejscu gdzie widać łopatki turbiny, zabezpieczyć ją siatką a peesa postawić na jakichś nóżkach.
  • Odpowiedz