Wpis z mikrobloga

@geuze: @koraki: dzięki. :) Ja dzisiaj będę odbierał gar żeliwny i akurat wczoraj zakwas skończył tydzień i bardzo ładnie pracuje, także taka informacja o hydracji zawsze w cenie! Póki co miałem w drożdżowych chlebach na poziomie 70%, zaczynałem od 60% ale jednocześnie zmieniałem tez sposób pieczenia i nie wiedziałem, jak duży wpływ woda ma na miękkość.
via Android
  • 0
@Anubis94 tylko z wysoką hydracją trzeba uważać, bo nie każda mąka uniesie taką hydrację,a poza tym trzeba już dużą uwagę zwrócić na technikę i wyczucie ciasta. Spróbuj na początek od 75% i zobaczysz jak się będzie ciasto zachowywało. Pooglądaj sobie filmiki na youtube odnośnie wyrabiania ciasta, składania i formowania. Jest tego sporo po angielsku
@koraki: tyle co ja już w Internecie spędziłem, to jestem chyba gotowy. :D Zacząłem już wyrabiać ciasto tak, jak na zakwasie. Radziłem sobie jakoś z ciastem przykrytym garnkiem w piekarniku... I wychodziły całkiem ładnie, zreszta kilka dni temu wrzucałem w tagu i kilka plusików dostał. () Brakowało mi właśnie garnka żeliwnego, zakwasu i koszyka do garowania. A co do maki, to mam mąkę prosto